Bude česká biatlonová hviezda Gabriela Koukalová reprezentovať Slovensko? Toto je jej reakcia

Češka Gabriela Koukalová oslavuje svoj triumf.
Zdroj: TASR/AP

Dvadsaťdeväťročná kráska má slovenské korene, jej mama Gabriela je niekdajšou československou reprezentantkou v behu na lyžiach.

S prekvapujúcou informáciou v rozhovore pre sport.cz prišla česká biatlonová hviezda Gabriela Koukalová. Víťazka Svetového pohára z ročníka 2015/2016 nevylúčila, že by za istých okolností mohla zmeniť reprezentačný dres - za ten so slovenským znakom.

Dvadsaťdeväťročná kráska má slovenské korene, jej mama Gabriela je niekdajšou československou reprezentantkou v behu na lyžiach a striebornou medailistkou zo ZOH 1984 v štafete na päť kilometrov.

Držiteľka dvoch strieborných medailí zo ZOH 2014 zo Soči, Gabriela mladšia, vynechala posledné dve edície Svetového pohára, dôvodom boli zdravotné problémy.

Na otázku, či by si vedela svoj návrat predstaviť v inom ako českom drese, odpovedala: "Aj keď v sebe cítim slovenskú krv, narodila som sa tu. Ak by som sa rozhodla pre návrat, primárne by som chcela pretekať za Česko. V prípade, keby sme s mojou zastupujúcou agentúrou neboli schopní dohodnúť nejaký model fungovania tu, tak by som asi nemala na výber," uviedla.

PRAHA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Gabriela Koukalová

Dôležité udalosti