Šport

Toto je TOP 50 najhodnotnejších značiek futbalových klubov

Alianz Arena
Zdroj: wholles.com

Rebríček a ďalšie zaujímavé fakty.

Úradujúci nemecký futbalový šampión FC Bayern Mníchov je podľa londýnskej spoločnosti Brand Finance v súčasnosti najcennejšou značkou vo svete futbalu. S hodnotou 659 miliónov eur tak obhájil minuloročné prvenstvo.

Na druhé miesto poskočil z minuloročného tretieho španielsky víťaz Ligy Majstrov Real Madrid, ktorý má v súčasnosti hodnotu 565 miliónov eur. Predbehol tak anglický Manchester United, ktorého hodnota je podľa ratingovej spoločnosti 543 miliónov eur.

Kompletný rebríček TOP 50 nájdete tu!

Ďalej nasleduje FC Barcelona s 457 miliónmi eur a prvú päticu uzatvára anglický majster Manchester City s hodnotou 375 miliónov eur.

Kompletný rebríček TOP 50 nájdete tu!

Skokanom roka sa stalo Atlético Madrid, ktoré po minuloročnom 37. mieste zaujalo v roku 2014 19. pozíciu. Výrazne si polepšil aj parížsky Saint-Germain, ktorý poskočil z 24. na 10. miesto.

Opačným smerom putoval SC Corinthians Paulista. Brazílsky klub sa prepadol prepadol o 16 miest. Vlani bol na 19. priečke, tento roku mu patrí 35. miesto. Z európskych klubov si najvýraznejšie pohoršil francúzsky Olympique de Marseille, prepadol sa z 18. na 32. miesto.

V rebríčku TOP 50 najcennejších klubových značiek sa najčastejšie vyskytujú tímy z britských ostrovov, majú v ňom až 16 zástupcov. Druhou najzastúpenejšou krajinou je Nemecko s ôsmimi klubmi. Taliansko má v rebríčku šesť tímov, Španielsko a Francúzsko po päť, Brazília štyri, Turecko tri a Portugalsko jeden.

Zo slovenských futbalistov hrajú za niektorý z klubov iba traja. Najvyššie je v rebríčku Liverpool Martina Škrtela na 7. mieste. Hamšíkov Neapol je 21. a Hološkou Besiktas Istanbul 43.


Brand Finance vydali okrem rebríčku hodnoty značiek aj viaceré zaujímavé fakty. FC Barcelona je najsilnejší klub na sociálnych sieťach, majiteľ Manchestru City Šejk Mansoor je najbohatší vlastník futbalového klubu a letecká spoločnosť Emirates sponzoruje najviac futbalových tímov (Olympiacos Pireus, PSG, AC Miláno, Arsenal Londýn, Hamburger SV a Real Madrid)

Z najdrahšej päťdesiatky klubov hráva až 21družstiev v dresoch od firmy Adidas. Na druhom mieste je firma Nike, ktorej dresy oblieka 16 tímov.


BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.