Šport

Spasiteľ Šatana kondičným trénerom Slovákov

Miroslav Šatan
Zdroj: SITA

Má pomôcť aj našim sánkarom.

Slovenskí sánkarskí reprezentanti začali už letnú prípravu na novú sezónu, do ktorej pôjdu s viacerými zmenami. Majú nového kondičného trénera Borisa Žbirku a začali spolupracovať aj so Slovenským silovým inštitútom, vďaka čomu bude mať každý sánkar vypracovaný jedálny lístok i tréningový plán na mieru. Náznaky spolupráce, ktorá má priniesť lepšie výsledky na pretekoch, sa začali črtať už na februárových zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

"Pevne verím, že spolupráca s kondičným trénerom a inštitútom mi prospeje," uviedol v reportáži RTVS trojnásobný olympionik Jozef Ninis, ktorý s ďalšími štyrmi účastníkmi ZOH a dvoma juniormi absolvoval testovanie. To odhalilo, že má zvýšenú mieru telesného tuku.

Boris Žbirka sa dostal do povedomia verejnosti, keď vyšlo najavo, že práve on mal nemalú zásluhu na minuloročnom návrate slovenského hokejového útočníka Miroslava Šatana na ľad. Šatan v zápase KHL Lev Praha - Slovan Bratislava v novembri 2012 utrpel po strete s krajanom Zdenom Chárom zranenie krčnej chrbtice. Žbirka sa mu potom päť mesiacov venoval a pomohol mu oddialiť predčasný koniec kariéry.

STARÝ SMOKOVEC/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.