Hantuchová a Cibulková postúpili do 3. kola

Dominika Cibulkova, Roland Garros
Dominika Cibulkova, Roland Garros Zdroj: SITA

Slovenským tenistom sa dnes v Paríži mimoriadne darilo.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa prebojovala už do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Semifinalistka z roku 2009 si v druhom kole ako nasadená deviatka poradila s Rakúšankou Tamirou Paszekovou v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Zdroj: SITA

Ďalšou súperkou finalistky tohtoročného Australian Open bude Austrálčanka Samantha Stosurová.

O osude prvého setu zápasu medzi Cibulkovou a Paszekovou rozhodol ôsmy gem, v ktorom Slovenka prelomila súperkino podanie.

V druhom dejstve síce Rakúšanka vyrovnala za 2:4 na 4:4, no záver patril slovenskej jednotke. V deviatom geme Cibulková vzala Paszekovej servis a v ďalšej hre premenila po úspešnom obhodení hneď prvý mečbal, predtým otočila z 15:40.

Zverenka trénera Mateja Liptáka tak upravila vzájomnú bilanciu s Paszekovou na 2:0.

Postúpila aj Daniela Hantuchová

Daniela Hantuchová zavŕšila mimoriadne úspešný deň slovenských tenistov na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži a rovnako ako trio Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová, Martin Kližan postúpila do 3. kola dvojhry.

V druhom kole ako nasadená tridsaťjednotka zdolala domácu Francúzku Claire Feuersteinovú v dvoch setoch 6:1 a 6:4.

Zdroj: SITA

Zverenka švédskeho trénera Petra Lundgrena dokázala odvrátiť 10 z 11 brejkbalov. V dueli o postup do osemfinále nastúpi v piatok proti ôsmej nasadenej Nemke Angelique Kerberovej.

V úvodnom geme prehrávala Hantuchová s Feuersteinovou pri svojom podaní 0:40, napokon si však podržala svoj servis a dostala sa na koňa.

V ďalšom priebehu prvého setu dovolila uhrať súperke iba jedinú hru a v druhom dejstve si po dvoch brejkoch vybudovala rozhodujúci náskok 4:1.