Faux pas sponzora MS v hokeji. Budiš dal na etiketu frázu z nacistickej hymny

Julian Assange sa odfotografoval v budove súdu.
Zdroj: Profimedia

Značka ako aj reklamná agentúra sa už za prešľap verejne ospravedlnili a minerálku so spomínanou etiketou sťahujú z trhu.

Neželaná reklama pre blížiace sa MS v ľadovom hokeji na Slovensku. Jeden zo sponzorov, minerálna voda Budiš, urobila poriadne faux pas.

Na svoju minerálku uviedla špeciálne etikety. Zdobia ich „reprezentanti" štátov, ktoré sa na šampionáte predstavia. Pri nemeckom hokejistovi sa však objavila fráza z hymny, ktorú si prisvojil nacistický režim a neskôr bola zakázaná: „Deutschland, Deutschland über alles"

Touto frázou sa v minulosti začínala prvá sloha nemeckej hymny, no v období nacizmu si ju prisvojili jeho predstavitelia a zneužili ju na propagandu režimu. Po vojne bola zakázaná, jej používanie sa dnes považuje za neprípustné. Ide o prejav úcty voči obetiam nacizmu, píše portál medialne.sk.

Značka ako aj reklamná agentúra sa už za prešľap verejne ospravedlnili a minerálku so spomínanou etiketou sťahujú z trhu.

Podobný prešľap sa podaril aj organizátorom FedCupu pred dvomi rokmi. Počas zápasu USA - Nemecko im nacistickú hymnu dokonca zaspievali naživo na úvod duelu.

Stanovisko Budiš


Stanovisko Leo Burnett

BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2019

Dôležité udalosti