Ak pôjdete do Košíc na zápas Slovákov, prečítajte si, kde môžete parkovať

Dres Talianska na MS 2019.
Zdroj: TASR

Niektoré ulice zatvoria aj štyri hodiny pred zápasom.

Polícia zverejnila pár hodín pred začiatkom svetového šampionátu v ľadovom hokeji riešenie dopravy a parkovacích miest, vrátanie infografiky v Košiciach.

Odporúča vodičom, aby počas uzávierok komunikácií, ako aj počas celého obdobia konania majstrovstiev, dbali na zvýšenú opatrnosť, rešpektovali prenosné, trvalé dopravné značenie a celkovú organizáciu dopravy, ako aj pokyny policajtov. Radí ľuďom, ak nepôjdu do centra mesta, mali by využívať vonkajší okruh mesta, kde nie sú plánované žiadne obmedzenia.

Prečítajte si ako bude regulovaná doprava v meste, kde budú hrať aj naši reprezentanti.

Regulácia dopravy v okolí Steel arény

- 8. MÁJ úplná uzávierka Kukučínovej ulice (od Rastislavovej - po ulicu Zborovská)- vytvorenie zóny pre peších na vstup a výstup z fanzóny;
- 9. MÁJ uzávierka komunikácie na Nerudovej ulici- vstup iba pre rezidentov;
- od 10. MÁJ uzávierka 4 hodiny pred zápasom na uliciach Žižkova a Jánošíkova bude trvať do ukončenia posledného zápasu v daní hrací deň - vstup iba pre rezidentov;
- od 10. MÁJ uzatvorenie ulice Štúrovej od križovatky ulíc Kuzmányho - Štúrova po križovatku ulíc Toryská - Idanská a križovatku ulíc Moldavská - Idanská bude vždy 1 hodinu pred začiatkom zápasu.

Po začatí hokejového zápasu bude premávka na Štúrovej ulici obnovená a opätovne dôjde k jej uzatvoreniu po ukončení hokejového zápasu, ktorá bude trvať na nevyhnutne potrebný čas. Premávka bude riadená policajtmi služby dopravnej polície.

Rezidenti bývajúci na uliciach Žižkova, Jánošíkova, Nerudova budú vchádzať do rezidentskej zóny z križovatky ulíc Kukučínova - Žižkova, kde bude vstup kontrolovaný políciou. Z križovatky ulíc Štúrova - Žižkova vstup do tejto zóny rezidentom umožnený nebude.

Zdroj: KR PZ Košice

Záchytné parkoviská pre individuálnu dopravu

Mesto v spolupráci s obchodnými centrami a právnickými osobami na území mesta zriadilo 7 záchytných parkovísk, z toho 6 bezplatných a 1 súkromné, strážené za úhradu. Nachádzajú sa v blízkosti hlavných dopravných ťahov na príjazdoch do mesta z troch smerov:

zo smeru Prešov - Košice - príjazdová komunikácia z diaľnice a rýchlostnej cesty
zo smeru Rožňava - Košice - príjazdová komunikácia I/16,
zo smeru Milhosť, Kechnec, Seňa - Košice - príjazdová komunikácia I/17.

Mesto na každom záchytnom parkovisku zriadi INFOPOINT, na ktorom budú brigádnici informovať vodičov a návštevníkov o možnostiach dopravy prostredníctvom MHD do Steel arény - dejiska zápasov.

INFOPOINTY budú na viditeľných miestach na záchytných parkoviskách riadne označené. Brigádnici, ktorých zabezpečí DPMK, budú viditeľne označení, rovnako ako dobrovoľníci 2019 IIHF MS.

Prečítajte si aj: Takto má vyzerať Bratislava počas MS, najlepšie je chodiť zadarmo MHD

Okrem navigácie na kyvadlovú a mimoriadnu dopravu, budú v spojení s mestskou políciou a priebežne budú informovať príslušníkov o obsadenosti záchytných parkovísk. Na každom záchytnom parkovisku bude hliadkovať aj mestská polícia (1 parkovisko - 1 hliadka).

Celkovo je na záchytných parkoviskách vytvorených takmer 1 300 parkovacích miest.

Záchytné parkoviská pre autobusovú dopravu

Parkovisko bude zriadené na Popradskej ulici vo vyhradenom pravom jazdnom pruhu. V prípade obsadenosti bude MsP v spolupráci so štátnou políciou zájazdové autobusy smerovať do blízkeho areálu DPMK.

Zdroj: KR PZ Košice

TRASA A (z Prešova)
Záchytné parkovisko pri OC Metro, Americká trieda 2, sídlisko Ťahanovce (200 miest) Záchytné parkovisko pri Hypermarkete TESCO, Trolejbusová ul. (80 miest)

TRASA B (z Rožňavy)
Záchytné parkovisko pri OC Kaufland, Popradská ul. (50 miest)
Záchytné parkovisko pri OC Hornbach, Moldavská cesta/za OC (90 miest)
Záchytné parkovisko pri OC Optima, Moldavská cesta (400 miest)
Súkromné strážené parkovisko pri Hádzanárskej hale, Alejová2 (210 miest)

TRASA C (z Milhosti, Kechneca a Sene)
Záchytné parkovisko pri OC Cassovia, ul. Pri prachárni (250 miest)
Záchytné parkovisko pre autobusy na Popradskej ulici pri OC Kaufland (10 miest)


KOŠICE/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2019

Dôležité udalosti