Zabudli v IIHF, že sa hralo aj v Košiciach?

Americký brankár Cory Schneider reaguje v zápase so Slovenskom na MS 2019.
Zdroj: TASR/AP

Aspoň, že Černáka si všimli.

Hokejové majstrovstvá sveta sa ani nemohli začať lepšie. Úvodný deň ponúkol fanúšikom atraktívne súboje a tie si tento prívlastok aj obhájili.

Otvárací duel v Bratislave mala v réžii ruská zborná, ktorá dala fanúšikom (aj Nórom) to, čo všetci očakávali. O poriadnu hokejovú šou na východe sa zas postarali Kanada s Fínskom. A to bol vrchol programu ešte pred nami. Domáce Slovensko, samozrejme, vypredalo košickú Steel Arenu, skorodomáci Česi zas bratislavský štadión Ondreja Nepelu. A svojim hlasným fanúšikom urobili oba celky kopec radosti.

TIP: Ohlasy zahraničných médií na výhru Slovenska: Nad Tatrami sa zablýskalo

Po takejto štedrej úvodnej nádielke bolo určite ťažké vybrať tie najkrajšie momenty. Medzinárodná hokejová federácia IIHF bude totiž na Youtube zverejňovať po každom hracom dni tri góly, tri zákroky a tri akcie dňa. Kto sa tam teda dostal po prvom dni? Na veľké prekvapenie nájdete vo videách akcie iba z dvoch bratislavských duelov. A čo košická skupina? Naozaj sa tam nenašiel žiadny moment, ktorý by si zaslúžil dostať sa do tohto výberu? Patrik Rybár vytiahol niekoľko brilantných kúskov, ktoré by sa dali zaradiť k „zákrokom dňa". Alebo čo takto otvárací gól šampionátu, o ktorý sa postaral fínsky supertalent Kaapo Kakko? V podobnom duchu sa pýtajú aj fanúšikovia v komentároch pod videami.


Zabudli v IIHF, že sa hralo aj v Košiciach? Pozrite si, čo sa dostalo medzi najlepšie akcie a posúďte sami:

Top góly

Top zákroky

Top akcie


Aspoň pri výbere hráča dňa mysleli aj na košický program (nie už na font, ktorý podporuje mäkčene) a na radosť domácich vybrali Erika Černáka. Bohvie, možno k pánovi zodpovednému za zostrih iba nedorazil videomateriál z východu.

BRATISLAVA/ Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2019

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.