Zisťovali sme ceny taxikárov v Bratislave počas MS: Takéto sumy sme nečakali

spevnik eu_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Reportérka Telerána Michaela Kertészová sa zahrala na zahraničnú turistku.

Hokejový šampionát na Slovensku nie je len o zápasoch a fandení fanúšikov na štadiónoch. Najmä zahraniční priaznivci, ktorí prišli do metropoly Slovenska za športovým vyžitím, sa neraz stretávali s premrštenými cenami či už za jedlo alebo dopravu

Reportérka Telerána Michaela Kertészová sa zahrala na detektívku a zisťovala, v akom stave je tamojšia Hlavná stanica a ako najlepšie a najmä najlacnejšie sa dá dostať na Zimný štadión Ondreja Nepelu, kde sa hrajú zápasy B-skupiny MS.

Michaela sa vydávala za anglicky hovoriacu turistku. Po vystúpení na stanici zašla dovnútra, aby zistila stav budovy. Po prezretí zhodnotila, že stanica je čistá a oproti stavu spred ôsmich rokov (v roku 2011 sme takisto hostili majstrovstvá sveta v hokeji) lepšia, keďže pre návštevníkov sú k dispozícii automaty na lístky.

Z celkového hľadiska sa jej Hlavná stanica javí modernejšia a čistejšia, vytkla len zavreté Zákaznícke centrum asi hodinu pred večernými zápasmi.

Primárne sa zamerala na taxíky s označením „fair taxi". Mali by byť nimi označené vozidlá, ktoré nebudú počas šampionátu dvíhať ceny. Na stanici ani pred štadiónom však žiadne také nebolo.

Našla teda najbližší dostupný taxík a spýtala sa na cenu zo stanice na štadión. Taxikár ju poslal za ďalším v poradí, čo redaktorka pripisuje možnej akejsi dohode medzi taxislužbami.

A ako je to s cenami? „Taxík, ktorý stal pred štadiónom, by ma na Hlavnú stanicu vyšiel pätnásť eur, čo sú asi štyri kilometre. Cez aplikáciu by ma jazda vyšla štyri až päť eur, spojom MHD by to bolo do jedného eura," hovorí Michaela Kertészová.


BRATISLAVA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS 2019

Dôležité udalosti