Kalkulácie hovoria jasne: Len takýto vývoj nás môže posunúť do štvrťfinále

Tréner Slovenska Craig Ramsay počas zápasu s Kanadou na MS 2019.
Zdroj: TASR

Slováci majú na konte zatiaľ len tri body.

Slovenská hokejová reprezentácia sa po neúspešnom zápase s Nemeckom (2:3) už len teoreticky môže prebojovať do štvrťfinále na domácich MS.

Čo zverenci trénera Craiga Ramsayho k tomu potrebujú? Dve veci. Prvou je, samozrejme, vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy, v ktorých sa postupne stretneme s Francúzskom, Veľkou Britániou a s Dánskom. Aj to však musí nastať v riadnom hracom čase.

Keďže Nemcov už našej A-skupine preskočiť nemôžeme, musíme veriť v zaváhanie niektorého z trojice hokejových veľmocí Fínsko, Kanada a USA.

Práve Spojené štáty nám dávajú najväčšiu možnosť, nakoľko v prvom zápase sme nad nimi triumfovali 4:1. To znamená, že pri rovnosti bodov by sme prednosť mali my.

Zároveň to ale znamená, že partia okolo kapitána Patricka Kanea by vo svojich troch zostávajúcich zápasoch (Dánsko, Nemecko, Kanada) musela získať maximálne len 4 body, teda napríklad jedno víťazstvo v riadnom hracom čase a prehra po predĺžení.

Je viac než pravdepodobné, že proti Dánom by nemal byť pre Američanov problém získať tri body, potom však proti Nemecku a odvekému rivalovi z Kanady to už musí byť maximálne bod.

KOŠICE/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2019

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.