Zápas storočia sa stane realitou. Oznámili termín aj miesto súboja Végh vs Vémola

kviz pepa_kompl_WEB_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Profimedia.sk

Legendy česko-slovenskej MMA scény si to rozdajú v rámci akcie Oktagon 15.

Slovenských aj českých fanúšikov MMA športu čaká sviatok. Zápas storočia medzi najlepšími bojovníkmi z oboch brehov rieky Morava sa stane realitou. Organizátor, ktorým je organizácia Oktagon MMA oznámil, že očakávaný súboj medzi slovenským šampiónom Attilom Véghom (33) a českým vyzývateľom Karlosom Vémolom (33) sa uskutoční 9. Novembra v pražskej O2 Arene.

Legendy česko-slovenskej MMA scény si to rozdajú v rámci akcie Oktagon 15. Vstupenky na zápas sa začnú predávať v júli. Promotér organizácie Oktagon MMA Ondřej Novotný už teraz hlási obrovský záujem.

„Naše životné cesty sa vyvíjali podobne a na ich konci bude iba jeden víťaz. Pre mňa to nie je iba zápas storočia ale aj životný duel, do ktorého dám všetko. Byť kráľom obidvoch krajín pre mňa znamená všetko," uviedol pre Oktagon MMA Vémola (26 výhier, 5 porážok), ktorý sa v minulosti ako prvý Čech pozrel aj do najslávnejšej organizácie UFC.

Jeho súper Attila Végh (32 výhier a 8 prehier) sa najviac preslávil v druhej najslávnejšej organizácii Bellator, v ktorej sa stal svetovým šampiónom.

„Karel je pre mňa človek, ktorý spopularizoval MMA na Československej scéne. Silný a tvrdý bojovník, ktorého rešpektujem. Samozrejme vyhrám ja. Bude to potvrdenie všetkého, čo som v kariére dosiahol. Ide o najväčšiu udalosť, ktorá kedy v našom odvetví bola. Verím, že do toho dám všetko," uviedol Végh pre oficiálny web Oktagon MMA.

BRATISLAVA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Karlos Vémola

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.