Je toto v poriadku? Spýtali sa švédski fanúšikovia recepčnej a ukázali blok od taxikára

starostanapadol_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ona sa ho rozhodla zverejniť.

Hokejové majstrovstvá sveta sú pre Bratislavčanov a Košičanov aj skvelou príležitosťou zarobiť si. Ceny ubytovania a mnohých ďalších služieb narástli, čo je pochopiteľné. Niektorí to však poriadne prestrelili.

Populárna facebooková stránka Zomri, zverejnila blok, ktorý im poslala recepčná z jedného bratislavského hotela.

„Prišli Švédi na hotel a pýtali sa, či je to ok platiť 43 eur za 5 kilometrov," uviedla recepčná k fotke k bločku.

Cena za kilometer tak v tomto prípade bola 8,6 eura.

Viacerí taxikári sa pred šampionátom zaviazali, že ceny nebudú dvíhať. Podľa etického kódexu, ktorý podpísali, by sadzba na kilometer nemala presiahnuť dve eurá. Tieto vozidlá sú označené nálepkou „fair taxi".

Prečítajte si tiež:

Švédski fanúšikovia zrejme na takéhoto „férového" taxikára šťastie nemali. Z fotografie však nie je možné zistiť, o koho konkrétne išlo.

Podobné prípady sa vyskytli aj v minulosti a nemuseli byť ani cez majstrovstvá sveta. Neslávne sa preslávil taxikár Aladár, ktorý si napríklad od staršieho pána po operácii vypýtal 95,50 eur. Viezol ho z bratislavských Kramárov do Vrakune, cesta trvala 33 minút a merala 13,5 kilometra. Ten istý taxikár zarobil o mesiac neskôr za päťkilometrovú jazdu 45 eur. Trvala vtedy deväť minút.

Proti praktikám tohto taxikára sa už viackrát ohradilo aj Občianske združenie koncesovaných taxikárov. Od vodiča sa dištancujú a tvrdia, že nie je ich členom. Združenie proti takýmto nepoctivým taxikárom, ktorí im robia zlé meno, samo bojuje.

BRATISLAVA/ tvnoviny.sk, ml
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme MS 2019

Súvisiace témy

Dôležité udalosti