Slovenský Herkules Križánek ovládol Afriku. Tlieskal mu aj Schwarzenegger

Telerano_21_05_P20_Ut_06_00_uni.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/ EastLabs Video

Slávny rakúsky Američan sa netají obdivom k slovenskému kulturistovi.

Kulturista Michal Križánek sa stal suverénnym víťazom prestížneho podujatia Arnold Classic Africa. Finále súťaže 2019 Arnold Classic Africa v kategórii Bodybuilding OPEN sa nieslo jasne v slovensko-českej réžii, keď do TOP6 postúpili hneď traja borci spoza našich západných hraníc a duo Slovákov Križánek - Malatín. Píše o tom špecializovaný portál eastlabs.sk.

Križánek, ktorý je momentálne najlepší slovenský kulturista súčasnosti, zvíťazil jednoznačným rozdielom a jeho najväčším súperom bol ťažkotonážnik z Čiech Tomáš Kašpar.

Križánek je momentálne na vrchole organizácie Elite Pro. Vyhráva každú súťaž, ktorej sa zúčastní a púta pozornosť fanúšikov na celom svete.

Slovák si ocenenie za 1. miesto prebral z rúk samotného Arnolda Schwarzeneggera, po ktorom je súťaž pomenovaná. Slávny rakúsky Američan sa netají obdivom k slovenskému kulturistovi a rovnako ako počas vlaňajšieho podujatia Arnold Classic Europe, si s ním urobil selfie.

Podujatie v Johannesburgu poznačil nepríjemný incident, keď Schwarzeneggera z ničoho nič zozadu do chrbta kopol neznámy muž. Príčina jeho konania zatiaľ nie je známa.

Každá z Arnold Classic je prestížnou súťažou. Svoje zázemie našla najprv v USA, kde je po Olympii druhou najprestížnejšou súťažou, neskôr sa rozšírila aj do Európy, Južnej Ameriky, Austrálie a Južnej Afriky.

JOHANESSBURG/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti