Pozreli sme sa na účinkovanie nášho tímu na MS cez čísla

Radosť českých hráčov po strelení gólu proti Taliansku na MS 2019.
Zdroj: TASR

Zverenci kouča Craiga Ramsayho nepostúpili zo skupiny.

Je po všetkom. Slovenská hokejová reprezentácia v utorok zavŕšila svoje vystúpenie na domácich majstrovstvách sveta. Zverenci kouča Craiga Ramsayho si poradili s Dánskom 2:1 po samostatných nájazdoch.

Kým na verejnosti doznievajú reakcie na rozlúčku Ladislava Nagya s bohatou kariérou, už teraz sa natíska otázka, prečo sa pre náš tím skončilo toto dobrodružstvo skôr, ako sme všetci očakávali.

TIP: Hlasy po zápase: Nagy si rozlúčku užil a pochválil mladé pušky

Efektivita streľby

V efektivite streľby sme po základných skupinách na piatej pozícii, z dovedna 222 striel sme na gól pretavili 28.

Počet striel

Na druhej strane, v počte najčastejšie strieľajúcich tímov sme až deviati, menej strieľali už len papierovo slabšie tímy Dánsko, Nórsko, Francúzsko, Rakúsko, Veľká Británia, Taliansko a okrem nich Nemecko.

TIP: Craig Ramsay končí, preriekol sa dojatý Ján Lašák

Presilová hra

Potešujúce je, že sme v piatich zo siedmich stretnutí dokázali využiť presilovú hru (nestalo sa tak len proti Fínsku a Dánsku). Zatiaľ sme vo využívaní početnej výhody na tretej priečke, z celkovo 21 možností sme využili osem presilových hier (až tri proti Francúzsku zo šiestich pokusov).

Zdroj: TASR/AP

Oslabenie

Dostávame sa k Achillovej päte nášho tímu. V oslabení sme nedostali gól len od Nemcov a Britov. V úspešnosti pri početnej nevýhode sme až predposlední, viac gólov v oslabení dostali len Briti. Z 19 vylúčení sme dostali sedemkrát gól, čo predstavuje úspešnosť len 63 percent.

TIP: Zimomriavky v Košiciach: Meno Pavla Demitru skandoval celý štadión

Vylúčenie

Na druhej strane, v počte dvojminútových vylúčení sme na šiestej priečke (23), menej trestaní boli len Briti, Lotyši, Taliani, Fíni a Američania. Aj to svedčí o disciplinovanosti nášho tímu. Pre zaujímavosť, najtrestanejším hráčom bol obranca Erik Černák (štyri vylúčenia).

Vhadzovanie

Ďalší problém našej reprezentácie. Náš najlepší hráč Dávid Buc je celkovo až 26., zo 78 buly vyhral 43, čo predstavuje úspešnosť 55 percent (najlepší Švéd Nylander má 73 percent).

Zdroj: TASR

Úspešnosť zásahov

Do hry zasiahli všetci traja brankári. Patrik Rybár, Marek Čiliak a Denis Godla majú dovedna úspešnosť zákrokov na úrovni 87,5 percenta, keď zo 153 striel chytili 134. Niežeby bola veľká časť inkasovaných gólov ich vinou, predsa len však takáto úspešnosť asi nemôže tešiť nikoho.

Pozitíva a negatíva

Pozitívne prekvapil Matúš Sukeľ, ktorý sa s piatimi gólmi stal našim najlepším strelcom. Herne ani bodovo nesklamali opory Tomáš Tatar a Richard Pánik, takisto ani mladíci Adam Liška s Mariánom Studeničom.

Zdroj: TASR

Je však na zamyslenie, aby tretinu našich gólov (10 z 28) strelili obrancovia (Marinčin, Černák, Sekera, Čajkovský).

O nízkej produktivite útočníkov svedčia najmä dve mená, od ktorých sa určite čakalo viac. Róbert Lantoši si pripísal len dve asistencie a v kolónke plusových a mínusových bodov má -3. Najmenej zrejme vyšiel šampionát Markovi Daňovi. Posila zo zámoria si pripísala len jednu asistenciu a tiež nazbierala tri mínusové body.

Kde teda hľadať príčiny nášho konca už po základnej skupine? Častejšie strieľať, zlepšiť oslabenia, vyhrávať viac buly a najmä aby do štatistík bodovo viac prispievali aj útočníci. Nehovoriac o psychike, nakoľko stratiť dva zápasy v samom závere by sa, žiaľ, nemalo stávať.

Zdroj: TASR

KOŠICE/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2019

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.