Mercedes a Ferrari si uctia zosnulého Laudu

Na monopostoch budú čierne pásky, budú ich mať aj členovia tímov.

Tímy Ferrari a Mercedes odložia cez víkend tradičnú rivalitu a na Veľkej cene Monaka F1 si uctia pamiatku zosnulého Nikiho Laudu.

V paddocku F1 v stredomorskom prístave plánujú v nedeľu spomienku na Rakúšana. "Predpokladá sa, že si trojnásobného majstra sveta uctia minútou ticha," informuje AFP.

Trojnásobného majstra sveta (1975, 1977, 1984) pripomínajú nápisy na monopostoch, čierne pásky na rukávoch i slová bývalých spolupracovníkov.

Zomrel Niki Lauda (†70), Ferrari o svojej legende: Zostane navždy v našich srdciach

Lauda získal dva tituly ako jazdec Ferrari, jeden v McLarene. Výraznú stopu však zanechal aj v Mercedese, kde pôsobil od roku 2012 ako čestný prezident a zohral úlohu v angažovaní Lewisa Hamiltona, ktorý má s tímom na konte už štyri celkové prvenstvá.

"Je ťažké hovoriť takto skoro po jeho odchode. Cítim sa ako zombie. Stratili sme učiteľa, poradcu, ambasádora, ale predovšetkým priateľa," zdôraznil šéf Mercedesu Toto Wolff pre APA.

Na autách jeho tímu sa budú od štvrtka už navždy vynímať nápis "Vďaka Niki" s podpisom Lauda na nose a červená hviezda na kryte motora. Scuderia Ferrari umiestnila Rakúšanovo meno na boky svojich monopostov.


MONTE CARLO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Niki lauda

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.