Kouč reprezentácie Ramsay velebí Slovákov: Toto je podľa neho príčina vypadnutia

Rodák z kanadského Toronta popísal aj rozdiely medzi Slovákmi a obyvateľmi v zámorí.

Podľa svojich slov nikdy neľutoval, že sa pred dvomi rokmi rozhodol prijať ponuku generálneho manažéra slovenských hokejových reprezentácií Miroslava Šatana a viesť náš seniorský výber.

Kanadský tréner Craig Ramsay v rozhovore pre idnes.cz opísal aj svoj vzťah k Slovensku a dôvody, pre ktoré podľa neho nepostúpili jeho zverenci na domácich MS do štvrťfinále.

Šesťdesiatosemročný rodák z Toronta už chcel s hokejom skončiť, napokon tak neurobil po telefonáte od Šatana. Podľa jeho slov netušil, čo ho v Európe čaká. „V Európe som bol predtým len párkrát. V Amerike mi nič nechýbalo. Viedol som pohodlný život, ale som tu. A som nadšený, že som sa tak rozhodol," netají nadšenie niekdajší bek Buffala, ktorý cíti podporu Slovákov.

Zdroj: TASR

„Zamiloval som si túto krajinu. Mám rád tunajších ľudí. Nikdy by mi nenapadlo, že by som tu mohol viesť národné mužstvo. Cítim od svojich kolegov i od fanúšikov silnú podporu. Cítim, že patrím k nim. Myslím, že tá náklonnosť je obojstranná. Nikdy som neľutoval, že som sa rozhodol pre Slovensko," netají nadšenie sympatický Kanaďan, ktorý zároveň aj uvádza príklad obojstrannej náklonnosti.

„Pri našich prechádzkach po Bratislave - pri Dunaji, do Starého Mesta, na hrad. Veľmi radi si s manželkou vyjdeme na tieto miesta. Je roztomilé, ako s nami ľudia skúšajú konverzovať. Prijali nás za svojich - v meste, na zväze, v mužstve," srší radosťou Craig Ramsay.

Zdroj: TASR

Aké sú podľa neho rozdiely medzi ľuďmi v zámorí a u nás? „Páni, nie je to ľahké porovnanie. Po hokejovej stránke sú miestni hráči nesmierne šikovní, ale pripadajú mi viac plachí. Keď im niečo poviem, väčšinou len kývnu a povedia OK. Nepúšťajú sa do debát, niekedy by som ale uvítal ďalšiu otázku, námietku," tvrdí a hneď vyzdvihol aj lásku našincov k hokeju, ktorý sa zrodil v jeho rodnej krajine.

„Videli ste atmosféru v zápasoch? V tom rámuse sa na striedačke vôbec nepočujeme. Kričím najhlasnejšie, ako môžem, a chalani aj tak nerozumejú, že kto má ísť na ľad. Ostatní tréneri musia moje príkazy predávať na vzdialenejšie miesta lavičky. V NHL som poznal Zdena Cháru, Mira Šatana a ďalších hráčov, ich oddanosť k hokeju. Vedel som, koľko skvelých hráčov pochádza zo Slovenska, takže ma tunajšia láska k hokeju nezaskočila. Rád jazdím i na ligu, napríklad v Nitre je rachot, ľudia sa bavia," priznáva.

"Nevieme premeniť šance"

V čom je podľa neho hlavná príčina nášho predčasného konca na MS? „Povedal, by som že v útoku. Dávame málo gólov, nepremieňame šance. Zvlášť proti Nemcom sme mohli zvýšiť náš náskok a upokojiť sa. Absentuje akási urputnosť v zakončení. Niekedy nám v porovnaní s tímami z NHL chýba pozornosť a dôslednosť v našom pásme. Máme tu však niekoľko nových chlapcov, všetko si žiada nejaký čas," domnieva sa.

BRATISLAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS 2019

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.