Šport

Pre tenis si nechala zmenšiť prsia, dnes je z nej favoritka v Paríži

Simona Halepová
Zdroj: Facebook

Rumunke Halepovej ide karta.

Pred rokom sa rumunská tenistka Simona Halepová lúčila s antukovým Parížom už po 1. kole a rozplakala sa do uteráka. V rebríčku jej patrilo 57. miesto a nič nenasvedčovalo tomu, že o rok bude všetko inak, z jej pohľadu oveľa lepšie.

Halepová urobila míľový krok do svetovej špičky. Vyhrala 58 zápasov, získala sedem titulov z hlavného ženského okruhu (ako jediná na troch rôznych povrchoch) a vyslúžila si ocenenie Progres roka. Nečudo, že 22-ročnú rodáčku z Constanty to katapultovalo na štvrtú priečku vo svetovom rebríčku a chtiac-nechtiac sa zaradila k favoritkám Roland Garros. Najmä keď jednotka aj dvojka "pavúka" Serena Williamsová a Na Li sú už v Paríži vyradené.

Zdroj: Facebook
 

"Nerada hovorím dopredu o tom, že si zahrám vo finále. Toto je veľký turnaj, na ktorom je každý zápas náročný. Tak to aj beriem. Snažím sa byť maximálne sústredená a odvádzať na kurte sto percent. Na čo to bude celkovo stačiť, to uvidíme," cituje Halepovú server Roland Garros.

Už aj aktuálne 3. kolo je pre Halepovú novým osobným maximom na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska v tenise.

Po zdolaní nebezpečnej Britky Heather Watsonovej 6:2, 6:4 v 2. kole hráčka, ktorá si svojho času nechala chirurgicky zmenšiť poprsie, povedala: "Cítim sa dobre. Druhý set bol náročnejší, bola som nervózna. Upokojila som sa až vtedy, keď som začala lepšie podávať.

Tenistka mala prsia ako balóny, po ich zmenšení valcuje súperky

Halepová v dotazníku pre server WTA uviedla, že Paríž je jej obľúbené mesto a Roland Garros zasa najmilší turnaj. "Odmala mám rada antuku, ale medzitým som už dosiahla dobré výsledky aj na iných povrchoch. Dnes už som hráčka svetovej desiatky a očakáva sa odo mňa viac ako v minulosti. Keď som predtým zdolala Radwanskú či Jankovičovú, bralo sa to ako prekvapenie. Keď sa mi to podarí teraz, už to bude akoby očakávané. Som preto pod väčším tlakom," priznala Halepová.

Jej najbližšou súperkou v Paríži bude Španielka María-Teresa Torróová-Florová, premožiteľka Magdalény Rybárikovej. "Každý zápas je ťažký na takom veľkom turnaji," zopakovala Halepová. 


PARÍŽ/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.