Šport

Hantuchová utrpela na kurte životnú krivdu

France_Tennis_French_Open121400155877.jpg

Rozčúlenie Slovenky sa striedalo s neveriacim úsmevom.

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová hrá na profesionálnom okruhu už viac ako 15 rokov, ale životnú krivdu na kurte asi zažila až v piatok. V zápase 3. kola dvojhry žien na antukovom grandslamovom Roland Garros v Paríži proti Nemke Angelique Kerberovej za stavu 5:7, 1:3 mala výhodu pri svojom podaní, keď čiarový rozhodca zakričal "out" po údere súperky.

Hantuchová odohrala loptičku nazad do dvorca, Kerberová už vzhľadom na verdikt nepokračovala (Jastrabie oko iba pre potreby televízie ukázalo, že loptička bola na čiare). Empajrová arbiterka Louise Azemarová-Engzellová po kontrole označila úder za dobrý a výmenu na prekvapenie všetkých pripísala Nemke - ohlásila zhodu.

Slovenke nepomohli protesty, nepochodila ani u supervízorky. Rozčúlenie sa striedalo s neveriacim úsmevom, tribúny Dvorca Suzanne Lenglenovej bučali a Kerberová len pasívne sledovala situáciu, neponúkla riešenie v duchu fair play, čiže opakovanie loptičky napriek chybe funkcionárov. Hantuchová napokon predmetný gem získala, ale prehrala 5:7, 3:6.

PARÍŽ/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti