Rusi nakrúcajú vlastný seriál o Černobyle. V ňom spôsobí haváriu americký tajný agent

Bilbord vznikajúcej strany Andreja Kisku a platformy Igora Matoviča.
Zdroj: HBO

Seriál sa už nakrúca v Bielorusku pod taktovkou režiséra Alexeja Muradova.

Nepopierateľný celosvetový úspech seriálu Černobyľ z dielne HBO zrejme nedal niektorým ľuďom spávať. Ruská televízna spoločnosť NTV oznámila, že už pracuje na vlastnom seriáli o najväčšej jadrovej havárii v histórii.

NTV patrí Gazprom Media, mediálnej spoločnosti ruského giganta Gazprom. Podľa Hollywood Reporter je nakrúcanie čiastočne financované aj ministerstvom kultúry, ktoré malo poskytnúť 30 miliónov rubľov (408-tisíc eur). Celkový rozpočet a ani dátum vysielania ešte nie sú známe.

Seriál sa už nakrúca v Bielorusku pod taktovkou režiséra Alexeja Muradova. Ruská verzia  predstaví príbeh hrdinského agenta KGB, ktorý sa snaží zmariť sabotážny plán americkej tajnej služby CIA.

"Existuje teória, že Američania prenikli do jadrovej elektrárne v Černobyle a ani mnohí historici nepopierajú, že v deň výbuchu bol na stanici prítomný agent nepriateľskej spravodajskej služby," vysvetlil Muradov pre Moscow Times.

K havárii v Černobyle došlo počas neúspešného testu bezpečnosti v reaktore číslo 4 v jadrovej elektrárni a neexistuje žiadny dôveryhodný dôkaz, ktorý by naznačoval, že by za nehodou stála CIA.

Miniséria o havárii z dielne HBO skončila odvysielaním poslednej piatej časti 3. júna. Od tohto štvrtka hodnotenie seriálu na IMDb vyskočilo z 9,6 na 10 hviezdičiek. Seriál Černobyľ tak porazil aj celosvetové megahity Hry o tróny (Game of Thrones) či Perníkový tatko (Breaking Bad).

Televízna snímka bola prekvapivo dobre prijatá aj ruskými divákmi. Na ruskom filmovom portáli KinoPoisk má hodnotenie 9,1.MOSKVA/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Černobyľ

Dôležité udalosti