Zahraničné

Vrtuľník s podnikateľmi sa zrútil. Na rybačku sa už nedostali

20100527_123024_MTI101.jpg

Nezvestných je 16 osôb, dve sa podarilo zachrániť.

Šestnásť ľudí je nezvestných a dvaja sú zranení po zrútení sa vrtuľníka typu Mi-8 do jazera v Murmanskej oblasti na severe Ruska. Podľa agentúry RIA Novosti, odvolávajúcej sa na informované zdroje, boli na palube helikoptéry predstavitelia regionálnej vlády a podnikatelia, ktorí sa vybrali na rybačku.

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie na svojej webovej stránke informovalo, že vrtuľník sa zrútil v sobotu večer neďaleko dediny Vostočnoje Munozero. Nezvestných je 16 osôb, dve sa podarilo zachrániť. Dnešné pátranie po preživších alebo obetiach komplikuje zlé počasie, ako aj ťažko dostupný terén.

Pre podozrenie zo zanedbania pravidiel bezpečnosti letovej prevádzky sa prípadom začal zaoberať ruský Vyšetrovací výbor. Ako ďalšie možné príčiny havárie sa uvádzajú nepriaznivé poveternostné podmienky alebo mechanické zlyhanie vrtuľníka.

Nehody vrtuľníkov tohto typu súm v Rusku pomerne časté, pripomína agentúra Reuters. Multifunkčná helikoptéra, ktorá sa začala vyrábať za sovietskych čias, sa používa na prepravu osôb a nákladov v odľahlých častiach Ruska. Slúži však aj v ďalších asi 50 štátoch sveta, a to na vojenské i civilné účely.

RUSKO/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti