Desivý požiar mrakodrapu vo Varšave: Horelo od 27. po 32. poschodie

1_vnencak_tvnoviny.mp4
Zdroj: ENEX

Horiace úlomky začali padať dole.

S požiarom vo Varšave celú noc bojovalo 120 hasičov. Horieť začalo krátko pred polnocou na najvyšších poschodiach mrakodrapu, ktorý bol ešte len rozostavaný. Stavebné materiály veľmi rýchlo vzbĺkli a oheň sa začal šíriť naprieč poschodiami. Desivý oheň rozžiaril oblohu nad mestom.

„Je to veľmi nebezpečný požiar, najmä preto, že horí vo výške 120 metrov. Budova je ešte len rozostavaná, horí od 27. až po 32. poschodie," informoval poľský šéf hasičov Leszek Suski.

Desiatky hasičov sa museli spoľahnúť na rebríky, aby sa k ohňu dostali. Schodisko na najvyššie poschodia v mrakodrape ešte vybudované nie je .

„Hrozilo, že od materiálov, ktoré horeli a začali padať dole, sa chytia veci uskladnené na prízemí a tiež celý most, ktorý ju prepájal s ďalšou budovou vedľa," dodal Suski.

Oheň v centre Varšavy sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu okolo tretej v noci. Úplne ho uhasili až nadránom. Zatiaľ nie je známe, čo ho spôsobilo. Našťastie v budove nikto v tom čase nebol a nikto sa nezranil. Všetky okolité ulice polícia uzavrela.

Nedokončený mrakodrap mal byť súčasťou nového veľkolepého komplexu v hlavnom meste Poľska s názvom Warsaw Hub. Dokončený mal byť už tento rok.


VARŠAVA/ Reuters

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti