Panika na newyorskom Manhattane: Do budovy vrazil vrtuľník, pri nehode zahynul pilot

Panika na newyorskom Manhattane: Do budovy vrazil vrtuľník, pri nehode zahynul pilot
Zdroj: TASR/AP/Mark Lennihan

V budove sa nikto nezranil.

Život jedného človeka si vyžiadala v pondelok havária v newyorskej štvrti Manhattan, kde sa vrtuľník zrútil na strechu výškovej budovy pravdepodobne pri pokuse o pristátie. S odvolaním sa na miestnych hasičov, políciu a ďalšie zdroje to uviedli tlačové agentúry AFP a DPA.

Náraz vrtuľníka otriasol celou budovou a spôsobil požiar, ktorý sa však podarilo medzičasom uhasiť. Hlásenie o udalosti v strednej časti Manhattanu dostal aj americký prezident Donald Trump, ktorý podľa vyhlásenia Bieleho domu sleduje situáciu.

Guvernér štátu New York Andrew Cuomo povedal novinárom, že došlo k "obetiam" na palube vrtuľníka, čím chcel zrejme naznačiť, že usmrtenou osobou je pilot. Dodal, že nikto v budove na manhattanskej Siedmej avenue neutrpel zranenia.

"Na základe predbežných informácií vrtuľník uskutočňoval vynútené či núdzové pristátie, alebo z nejakého dôvodu pristál na streche budovy. Ľudia, ktorí boli vnútri, hovorili, že cítili otrasy budovy," opísal situáciu Cuomo. V čase nárazu bolo v New Yorku nepriaznivé, daždivé počasie a vrcholy mrakodrapov boli zahalené oblakmi.

Newyorský hasičský zbor vyzýval verejnosť, aby sa vyhýbala okoliu miesta havárie, kde zasahujú početné jednotky pohotovostných zložiek.


NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti