Identifikovali jedinú detskú obeť havárie na Dunaji

dv 36_19 stan_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: TASR/AP

Kapitána, ktorý zrejme spôsobil nehodu lode na Dunaji, prepustili na kauciu.

Maďarský odvolací súd po zložení kaucie 15 miliónov forintov (46 248 eur) prepustil na slobodu ukrajinského kapitán výletnej lode Viking Sygin Jurija C., ktorý je podozrivý, že 29. mája spôsobil tragickú zrážku s vyhliadkovou loďou v Budapešti. Informoval o tom v stredu spravodajský server 24.hu.

"Súd nariadil, že kapitán sa musí každý týždeň osobne hlásiť vyšetrovacím orgánom," povedal pre 24.hu jeho obhajca Gábor M. Tóth, podľa ktorého Ukrajinec bude musieť nosiť elektronický náramok a nebude môcť opustiť územie maďarského hlavného mesta.

Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania Ukrajinec po nehode výletnej lode v Budapešti vymazal údaje zo svojho telefónu, dodala prokuratúra.

Prvostupňový súd 1. júna rozhodol, že 64-ročný Ukrajinec pôjde na mesiac do vyšetrovacej väzby. Prokurátor sa proti rozhodnutiu súdu odvolal. Právny zástupca Ukrajinca už vtedy avizoval, že jeho klient je kauciu ochotný zložiť.

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo 29. mája krátko po 21.00 h pod Margitiným mostom. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí. V súčasnosti je jedna nájdená obeť ešte neidentifikovaná a štyria sú nezvestní, počet identifikovaných obetí stúpol na 21.


Polícia identifikovala ďalšie tri obete

Maďarská polícia vo vraku havarovanej vyhliadkovej lode Hableány, ktorý v utorok vytiahli zo dna Dunaja, nenašla žiadne ďalšie obete. Informoval o tom v stredu spravodajský server Origo.hu, ktorý pripomína, že vrak prehľadali policajti už uzavretých priestoroch prístavu v budapeštianskom XXI. obvode Csepel, kam ho po vytiahnutí odviezli na tlačnom člne.

Podľa servera záchranári nevylučovali, že ďalšie obete nájdu medzi usadeninami v trupe vytiahnutého plavidla. V niektorých priestoroch lode totiž bolo toľko bahna, že sa tam nebolo možné dostať. Podľa nepotvrdených informácií Origo.hu sa podarilo polícii prehľadať aj tieto priestory, avšak žiadne telo nenašli.

Polícia v stredu identifikovala ďalšie tri obete tragickej zrážky osobných lodí na Dunaji v Budapešti. Záchranári v utorok pri vyzdvihovaní vraku lode Hableány objavili štyri telá. Podľa spravodajského servera Híradó.hu sú identifikovanými osobami dve Kórejčanky a maďarský kapitán lode.

Záchranári identifikovali v stredu jedinú detskú obeť tragickej nehody lode na Dunaji v Budapešti. Podľa agentúry MTI je 24. obeťou kórejské dievčatko. Dieťa bolo medzi štyrmi telami, ktoré záchranári našli v utorok po vyzdvihnutí vraku havarovanej vyhliadkovej lode Hableány zo dna Dunaja. Záchranári pátrajú ešte po štyroch nezvestných.

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo pod Margitiným mostom v Budapešti v stredu 29. mája krátko po 21.00 h. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu zhruba siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

BUDAPEŠŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Budapešť

Dôležité udalosti