Zahraničné

Brutálny útok štyroch rotvajlerov na dve ženy! Boli pustení a bez náhubku

rotvajler_pes_01

Obe skončili v nemocnici.

Dve ženy z mesta Příbram v Čechách venčili svojich psíkov, keď sa prechádzka zmenila na boj o život. Pribehli k nim štyria rotvajleri bez náhubku a na voľno. Psy sa do nich pustili a spôsobili im zranenia nohy a ruky.

„V júni minulého roka porušil muž vyhlášku obce týkajúcu sa zabezpečenia verejného poriadku a pri venčení psov si zvieratá dostatočne nezabezpečil. Štyroch rotvajlerov nemal uviazaných na vôdzke a naviac ich mal bez náhubku. Psy z ničoho nič napadli dve ženy, ktoré na verejne prístupnom mieste venčili svoje psy," povedala pre tn.cz policajná hovorkyňa Monika Schindlová.

Zdroj: shuterstock.com


Mladšia 29-ročná žena skončila v nemocnici s pohryzeným lýtkom a staršia 66-ročná mala pohryzenú ruku. Útok sa skončil až keď dobehol majiteľ psov. Teraz mu hrozia štyri roky za mrežami z prečinu ťažkého ublíženia na zdraví z nedbanlivosti.

Rotvajler je jedno z najstarších plemien. Pôvodne sa využíval ako pastiersky pes, obchodníkmi s dobytkom a mäsiarmi pri sprevádzaní stáda a strážení. Jeho povaha je pokojná a má dobré nervy. Je inteligentný a poslušný. Tým, že je veľký a robustný, vzbudzuje rešpekt. Ťažko odhadnúť, prečo napadol ľudí. Možno zlá výchova, prístup majiteľa alebo to, že boli štyria a jeden druhého vyburcovali.

PŘÍBRAM/tn.cz,al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.