Cyperský armádny kapitán dostal za vraždu piatich žien a dvoch dievčat doživotie

Barbora Hlinková sa zasnúbila
Zdroj: TASR/AP

Proces so sériovým vrahom nasledoval po zhruba dvojmesačnom hľadaní tiel jeho obetí.

Na sedem doživotných trestov odsúdili v pondelok cyperského armádneho kapitána po tom, ako sa priznal, že úkladne zavraždil päť žien a dve dievčatá. Informovala o tom agentúra AFP.

Trojčlenný senát trestného súdu v Nikózii v rozsudku uviedol, že 35-ročný Nikos Metaxas "zavraždil bezbranné ženy".

Metaxas, ktorého označili za "prvého sériového vraha" v dejinách Cypru, krátko pred vynesením rozsudku senátu povedal, že nemá "nijaké jasné odpovede" na to, prečo zmienené vraždy spáchal, pričom podľa vlastných slov ani on sám nedokázal prísť na to, "prečo a ako".

So slzami v očiach sa zároveň ospravedlnil rodinám siedmich zavraždených cudziniek za "nespravodlivú bolesť", ktorú im spôsobil, napísala agentúra AP.

Dodal, že spolupracovať s políciou bolo to "najmenej", čo mohol spraviť, aby zmiernil bolesť, ktorú spôsobil rodinám svojich obetí.

Metaxas zavraždil tri Filipínky a dcéru jednej z nich, ako aj jednu Rumunku s dcérou a jednu Nepálku. "Nemôžem sa vrátiť v čase a odčiniť, čo už som spravil," povedal na súde.

Cyperská polícia čelí kritike za to, že sa náležite nezaoberala zmiznutiami žien a dievčat už v čase, keď jej boli nahlásené. Vraždy ostali nevyšetrené niekoľko rokov, pričom prvé z tiel náhodne našli 14. apríla turisti v banskej šachte zatopenej po výdatných dažďoch.

Proces so sériovým vrahom, ktorého zadržali o štyri dni neskôr, nasledoval po zhruba dvojmesačnom hľadaní tiel jeho obetí. Celá kauza tiež vyústila do demisie cyperského ministra spravodlivosti Jonasa Nikolaua i prepustenia šéfa polície Zachariasa Chrysostoma.

NIKÓZIA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj vyzval OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v utorok OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk.

  • Rusko opäť ostreľovalo Charkov a zasiahlo obytné domy a základnú školu, uviedol gubernátor tamojšej…

  • Po raketovom útoku na obytný dom v Mykolajive zomreli dvaja ľudia, ďalší traja sú zranení. (Reuters)