Zahraničné

Je to horšie a horšie: Indku hromadne znásilnili, zaškrtili a zohavili kyselinou

India_Rape_Protest-485ce94c592847b4993eceed3a609336.JPEG

Polícia akoby mala v krajina zviazané ruky.

Polícia v severoindickom štáte Uttarpradéš sa snaží identifikovať telo mladej ženy, ktorá bola hromadne znásilnená, uškrtená a v tvári zohavená kyselinou.

Telo 22-ročnej ženy našli v nedeľu v dedine v okrese Barreilly, uviedla v indickej metropole Naí Dillí ministerka pre ženy a rozvoj detí Maneka Gándhíová.


Dedina sa nachádza približne 45 kilometrov severovýchodne od dediny v okrese Budhaun, kde boli v utorok 27. mája unesené, znásilnené a zabité dve sesternice vo veku 14 a 16 rokov. Telá dievčat našli nasledujúci deň visieť z mangovníka.

Sexuálne násilie je stredobodom pozornosti indickej verejnosti od decembra 2012, keď bola v Naí Dillí v idúcom autobuse hromadne znásilnená študentka, ktorá neskôr zraneniam podľahla. Tento zločin vyvolal hnev a protesty, kde demonštrujúci žiadali lepšie zaobchádzanie so ženami.

Najnovšie incidenty tiež vyvolali pobúrenie v štáte Uttarpradéš a po celej Indii. Polícia dnes použila vodné delá, aby rozohnala demonštráciu žien, ktoré v hlavnom meste štátu Uttarpradéš, v Lakhnaú, protestovali proti nárastu násilných činov páchaných na ženách v severnej Indii a žiadali väčšiu bezpečnosť pre ženy.

INDIA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.