Zahraničné

Po páde vrtuľníka v Rusku zahynulo 15 ľudí, dvaja sú nezvestní

Vrtuľník Mi-8
Zdroj: Internet

Úradom sa doposiaľ podarilo identifikovať desať tiel.

Na palube vrtuľníka, ktorý sa zrútil cez víkend do jazera v severoruskej Murmanskej oblasti, bolo podľa najnovších informácií 19 ľudí. Z nich 15 zahynulo, dvaja sú nezvestní a dvaja sa zachránili. Informovala o tom dnes agentúra ITAR-TASS.

Úradom sa doposiaľ podarilo identifikovať desať tiel. Medzi obeťami je aj pilot vrtuľníka typu Mi-8. Po dvoch obetiach potápači stále pátrajú, dvoch zachránených hospitalizovali so zraneniami.

Časti vrtuľníka sa nachádzajú v štvormetrovej hĺbke. Podľa najnovších správ potápači našli čiernu skrinku. Agentúra RIA Novosti v nedeľu informovala, že na palube stroja boli predstavitelia regionálnej vlády a podnikatelia, ktorí sa vybrali na rybačku.

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie na svojej webovej stránke uviedlo, že vrtuľník sa zrútil neďaleko dediny Vostočnoje Munozero. Pre podozrenie zo zanedbania pravidiel bezpečnosti letovej prevádzky sa prípadom začal zaoberať ruský Vyšetrovací výbor. Ako možné príčiny havárie sa uvádzajú nepriaznivé poveternostné podmienky alebo mechanické zlyhanie vrtuľníka.

Nehody vrtuľníkov tohto typu sú v Rusku pomerne časté, pripomína agentúra Reuters. Multifunkčný vrtuľník, ktorý sa začal vyrábať za sovietskych čias, sa používa na prepravu osôb a nákladov v odľahlých častiach Ruska. Slúži však aj v ďalších asi 50 štátoch sveta, a to na vojenské i civilné účely.

MOSKVA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.