Trump s Putinom sa zhodli: Zlepšenie našich vzťahov je v záujme celého sveta

Zľava Vladimir Putin a Donald Trump.
Zdroj: TASR/AP

Lídri rokovali okrem bilaterálnych vzťahov aj o situácii v Iráne, Sýrii, Venezuele a na Ukrajine.

Americký prezident Donald Trump a jeho ruský náprotivok Vladimir Putin sa v piatok zhodli, že zlepšenie vzájomných vzťahov medzi Spojenými štátmi a Ruskom je v ich spoločnom záujme, ako aj v záujme celého sveta. Informoval o tom na Twitteri Biely dom.

Na dvojstrannom stretnutí v rámci summitu G20 v japonskej Osake, ktoré podľa agentúry TASS trvalo asi 80 minút, rokovali obaja lídri okrem bilaterálnych vzťahov aj o situácii v Iráne, Sýrii, Venezuele a na Ukrajine.

Trump a Putin sa tiež dohodli na pokračovaní diskusií o súčasnom modeli systému kontroly zbrojenia. Americký prezident v tejto súvislosti zdôraznil, že na tejto diskusii by sa mala zúčastniť aj Čína.

Pred stretnutím s Putinom Trump novinárom povedal, že očakáva "dobrý rozhovor", zároveň však dodal: "Čo mu poviem, nie je vaša starosť".

Pred stretnutím so šéfom Kremľa absolvoval Trump trojstranné stretnutie s japonským premiérom Šinzóom Abem a predsedom indickej vlády Naréndrom Módím. Po tejto schôdzke mal ešte Trump na programe bilaterálne stretnutie s Módím.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti