Tehotnú Češku bodol hmyz: Skončilo sa to obrovskou dierou v nohe

Osa.
Zdroj: shutterstock

To podnietilo ženu k návšteve na polícii, aby podala oznámenie.

Bizarný prípad na vlastnej koži pocítila 25-ročná Veronika z Ostravy. Žena je alergická na bodnutie hmyzom a miesta bodnutia jej vždy opuchnú. Píše tn.nova.cz.

Keď nastávajúcu mamičku bodla v noci 10. júna zrejme osa, nevedela, či si pre tehotenstvo môže vziať lieky, ktoré jej normálne pomáhajú.

Ráno po prebudení ju noha bolela viac, a tak išla ku kožnej lekárke na vyšetrenie. Doktorka jej ale vraj predpísala len voľne dostupný prípravok.

Žena išla o deviatej večer na pohotovosť, keďže sa bolesť stupňovala. Tam jej však zdravotná sestra vraj oznámila, že v noci banality neošetrujú a má ísť domov a ak neodíde, zavolá ochranku. Veronika však naliehala a napokon sa do ordinácie dostala.

"Lekár sa mi na holeň ľavej nohy pozrel a povedal, že tam nič nevidí, hoci som mu ukázala lekársku správu z rána. Dodal, že tam nemám čo robiť a poslal ma domov. Nepredpísal mi žiadny liek ani mi nedal lekársku správu," ozrejmuje žena.

Zdroj: tn.nova.cz

Poriadneho ošetrenia sa dočkala až na druhý deň v Prahe. Doktorka s nemým úžasom pozerala na bodnuté miesto a čudovala sa, prečo pacientku riadne neošetrili už v Ostrave. Postihnuté miesto natrela antibiotickou masťou, noha však bola stále napuchnutá a bolesť sa stále stupňovala.

V nasledujúcich dňoch bola Veronika niekoľkokrát v ďalších dvoch ostravských nemocniciach. Navzdory snahám lekárov sa ale situácia zhoršovala. Rana sa totiž zapálila a začala hnisať. Jedna z lekárok žene povedala, že mohla dostať otravu krvi a o nohu prísť.

Veronika sa v polovici júna obrátila na ombudsmana ostravskej mestskej nemocnice, aby upozornila na podľa nej neprofesionálne správanie lekára z pohotovosti, ktorý vraj jej liečbu podcenil a zanedbal.

Ombudsman však údajne nič konkrétne neurobil. To podnietilo ženu k návšteve na polícii, aby podala oznámenie.

Nemocnica sa zatiaľ k celej veci vyjadrovať nechce, pacientka tvrdí, že s ňou musí byť doma manžel, ktorý tak nesmie chodiť do práce. "Z liekov zvraciam, mám teploty, neprejdem ani na záchod," uviedla mladá žena.

OSTRAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bodnutie

Dôležité udalosti