Požiar jej spôsobil hororové zranenie. Žene po rokoch utrpenia svitá nádej na normálny život

Požiar hotela na Malorke
Požiar hotela na Malorke Zdroj: reprofoto: YouTube/Viral Press

Po amatérskom lekárskom zákroku má časť tváre zrastenú s kožou na hrudi.

Filipínčanka, ktorej pri požiari znetvorili tvár plamene, sa po 15 rokoch pokúša vyhľadať lekársku pomoc. Smutný príbeh matky troch detí nenechal chladnými dobrých ľudí, ktorí sa jej malými čiastkami postupne zbierajú na vytúženú operáciu. Píše o tom portál Mirror.

Leonor Niusaová (43) utrpela pri požiari na farme v meste Zamboanga ťažké popáleniny tváre a hrude. Stodola sa chytila od sviečky, ktorou si svietila a následne došlo k výbuchu plynu.

Rodina ženy, živoriaca v biednych podmienkach, si nemohla dovoliť zaplatiť profesionálnu zdravotnú starostlivosť. Popáleniny jej tak ošetrili v domácich podmienkach. Po amatérskom lekárskom zákroku však Leonor mala časť tváre zrastenú s kožou na hrudi.

Po 15 rokoch jej svitá nádej na normálny život. Pre svoje zranenie si nedokázala nájsť stálu prácu a operáciu chce absolvovať najmä kvôli svojim deťom. Leonor spolu so svojím synom cestujú po okolitých obciach a snažia sa vyzbierať peniaze na plastickú operáciu. 

Na ťažký osud ženy upozornil na sociálnych sieťach Justin Quiban, mladý muž, ktorý rovnako ako ona pochádza z mesta Zamboanga. Aj vďaka nemu sa žene rozhodli prispieť desiatky ľudí.

https://www.youtube.com/watch?v=MclBz6UcYCk


ZAMBOANGA CITY/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Plastická chirurgia

Dôležité udalosti