Zahraničné

V okolí Prahy sa strieľalo

Vražda - ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Podozrivý zranil policajta.

Podozrivá osoba vystrelila dnes pri zásahu českej protikorupčnej polície v Stredočeskom kraji na jedného z policajtov a spôsobila mu zranenia, v dôsledku ktorých však nie je v ohrození života. Informovali o tom servery iDNES.cz a Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu Útvaru pre odhaľovanie korupcie a finančnej kriminality (ÚOKFK) Jaroslava Ibeheja.

Polícia vzhľadom na vážnosť kauzy, ale aj z taktických a bezpečnostných dôvodov dnes viac informácií neuvoľní, uviedla pre iDNES.cz jej hovorkyňa Štěpánka Zatloukalová. Podľa nej sa operácia, ktorej charakter nie je známy, odohrala v okolí Prahy. Polícia je teraz v úzkom kontakte so štátnym zastupiteľstvom, aby došlo k stanoveniu právnej kvalifikácie činu.
Tlačová konferencia k prípadu je avizovaná na stredajšie predpoludnie.

Ako vyplýva z informácií denníka Právo a internetového serveru Novinky.cz, zranený policajt by mal byť príslušníkom Útvaru rýchleho nasadenia (URNA), ktorého členovia asistovali pri zatýkaní v Stredočeskom kraji. Bez ďalších podrobností to potvrdil šéf útvaru Libor Lochman.
Dejiskom raňajšej streľby mala byť podľa poznatkov redakcie obec Herink v okrese Praha-východ.

Podľa hodnoverného zdroja denníka Právo trafil projektil policajta trochu pod vestu, ale malo by ísť iba o škrabnutie. Zatýkanie strieľajúcej osoby prebehlo bez použitia zbrane zo strany polície.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.