Svetoznámy krotiteľ doplatil na svojú vášeň. Počas prípravy na šou ho roztrhali tigre

Alexandra Horňáková
Zdroj: reprofoto: YouTube/Elvisxx71

Lekári uviedli, že Weber utrpel viacero smrteľných zranení vrátane viacnásobnej fraktúry chrbtice.

Zabila ho jeho vášeň. Jeden z najznámejších talianskych krotiteľov Ettore Weber (†61) sa stal obeťou vlastných tigrov. Zamestnanec cirkusu Orfei sa vo štvrtok v Bari pripravoval na svoju šou, keď ho zrazu napadol jeden z tigrov a následne sa pridali ďalšie tri šelmy.

So zmrzačeným bezvládnym telom sa tigre následne ešte asi pol hodinu „hrali" a nechceli do klietky nikoho pustiť. Informoval o tom portál La Gazzetta del Mezzogiorno.

Lekári uviedli, že Weber utrpel viacero smrteľných zranení vrátane viacnásobnej fraktúry chrbtice. Úrady po incidente mačkovité šelmy zaistili a prepravili ich do zoologickej záhrady.

V Taliansku sa už roky vedie veľký spor okolo cirkusových predstavení s exotickými zvieratami. Riaditelia cirkusov sú pritom opakovane obviňovaní z týrania zvierat. V talianskych cirkusoch je teraz podľa médií okolo 2000 zvierat.

Zväz ochrancov zvierat LAV žiada zákaz cirkusových vystúpení zvierat po vzore známej spoločnosti Cirque du Soleil, ktorá pri svojich predstaveniach zvieratá vôbec nepoužíva, účinkujú v nich len ľudia.

BARI/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti