Zahraničné

Ukrajinská polícia obsadila časť Námestia nezávislosti

Ukrajinská polícia prenikla cez barikády na Námestí slobody
Zdroj: SITA

Demonštranti boli zatlačení k pódiu.

Ukrajinská polícia prenikla dnes cez barikády na kyjevské Námestie nezávislosti, kde ľudia protestujú proti rozhodnutiu vlády nepodpísať asociačnú dohodu s Európskou úniou.
Podľa agentúry Reuters nedošlo k žiadnym násilnostiam, keď polícia vstúpila na námestie, kde majú demonštranti rozložené stany už desať dní.

Zdroj: SITA
Demonštranti boli zatlačení k pódiu, z ktorého jeden zo spevákov cez megafón políciu vyzval: "Nezraňujte nás!" Niektorí z protestujúcich mávali mobilnými telefónmi a spievali štátnu hymnu. Z neďalekej katedrály zazneli zvony, ako to bolo v čase nebezpečenstva pred stáročiami.

Ťažkoodenci už ďalej nepokračovali a stany nezbúrali. Barikády a stany však zlikvidovali pred radnicou, približne 300 metrov od Námestia nezávislosti.

Zdroj: SITA
Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, ktorého vláda 21. novembra vycúvala z asociačnej a obchodnej dohody s Európskou úniou, v utorok vyhlásil, že je oddaný európskej integrácii. Ukrajina však podľa neho nemá na výber a musí obnoviť obchodné vzťahy s Ruskom.


KYJEV, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Útok na námorné veliteľstvo na Kryme si vyžiadal desiatky zranených a niekoľko obetí, tvrdí Ukrajina.

Medzi nimi boli aj vysokopostavení ruskí námorní velitelia. Išlo o budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol. K útoku došlo počas stretnutia ruského námorného vedenia v piatok (22. 9.).

Krátka správa

Požiar továrne na Taiwane si vyžiadal najmenej 5 mŕtvych a viac ako 100 zranených.

Oheň v továrni na výrobu golfových loptičiek na juhu Taiwanu sprevádzali výbuchy. Päť ľudí je stále nezvestných. Medzi mŕtvymi sú aj traja hasiči. Nezvestní sú štyria robotníci a jeden hasič.