Muž zostal v šoku: Fotografiu svojej amputovanej nohy našiel na balíčku s tabakom

Europoslankyňa Monika Beňová.
Zdroj: Humanlife/Facebook

Nikomu a nikdy nedal súhlas na to, aby takýmto spôsobom použili jeho snímku.

Balíčky od cigariet alebo vrecká s tabakom sú už niekoľko rokov označené odstrašujúcou fotografiou, ktorá má užívateľov upozorniť na nebezpečenstvo fajčenia. Väčšinou na nej nájdete lekárske snímky rakoviny rôzneho druhu a štádia, ktoré môžu byť následkom tejto závislosti. Výrobcovia však na to musia mať súhlas dotyčnej osoby. To sa nestalo v prípade 60-ročného Albánca žijúceho vo Francúzsku.

Muž zostal v šoku, keď na balíčku s tabakom uvidel fotografiu svojej amputovanej nohy. Tvrdí, že na nič podobné nedal nikomu a nikdy súhlas, uviedla britská televízia BBC. Albánec žijúci v mestečku Metz prišiel o nohu v roku 1997 v Albánsku počas prestrelky. Odvtedy chodí o barlách.

Myslí si, že fotografiu zhotovili v miestnej nemocnici, keď sa tam išiel poradiť ohľadom pomôcky na uľahčenie chôdze. Balíček tabaku kúpil jeho syn, ktorý tiež spoznal otcovu snímku podľa jaziev a popálenín. Pod fotografiou bolo varovanie, že fajčenie upcháva tepny.

Rodina sa obrátila na právnika, ktorý už kontaktoval príslušnú nemocnicu. Ten oslovil v súvislosti s prípadom aj Európsku komisiu, ktorá je zodpovedná za šírenie týchto fotografií v EÚ.


PARÍŽ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Amputácia

Dôležité udalosti