Izrael búra domy Palestínčanov pri Jeruzaleme

Alex Wortex
Zdroj: TASR/AP

Toto nariadenie sa týka desiatich budov so 70 bytmi.

Izrael opäť búral domy Palestínčanov, ktoré sú podľa neho postavené nelegálne - v pondelok začal demolovať stavebné objekty v oblasti Súr Báhir južne od mesta Jeruzalem, píše agentúra AFP.

Desiatky príslušníkov izraelskej polície a armády uzavreli vstup do najmenej štyroch budov, ktoré sa nachádzali v blízkosti izraelskej bezpečnostnej bariéry oddeľujúcej Izrael od okupovaného územia Predjordánska. Podľa židovského štátu boli totiž tieto príbytky postavené príliš blízko k spomínanej hranici.

Bager neskôr začal s demoláciou čiastočne postavenej dvojposchodovej budovy. Polícia ani armáda Izraela svoju akciu bezprostredne nekomentovali.

Obyvatelia tejto oblasti dostali 18. júna od úradov židovského štátu oznámenie, že plánovaná demolácia ich domov sa začne o 30 dní.

Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA) informoval, že toto nariadenie sa týka desiatich budov so 70 bytmi. Ich zbúranie spôsobí, že 17 ľudí bude vysídlených a celkovo to zasiahne 350 osôb. Organizácia OSN Izrael vyzvala, aby plánovanú demoláciu odvolal.

Palestínčania v oblastiach pod izraelskou nadvládou len veľmi ťažko získavajú stavebné povolenia od izraelských úradov.

JERUZALEM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dom

Dôležité udalosti