Otec týral syna (10) hrozným spôsobom. Väznil ho v kôlni s reťazou okolo krku

Zhorené auto po náraze do stromu
Zhorené auto po náraze do stromu Zdroj: Profimedia.sk

Chlapcovi sa podarilo ujsť. Hladný vbehol do potravín a hľadal niečo na jedenie.

Ruský podnikateľ (46) a „budúci" politik týral svojho 10-ročného syna spolu so svojou tehotnou druhou manželkou. Trestal ho hrozným spôsobom. Uviazal mu reťaz okolo krku a väznil ho pripútaného v kôlni alebo v pivnici. Chlapcovi sa podarilo ujsť a vyhľadal pomoc.

Iba 10-ročný Tikhon si pri otcovi veľa vytrpel. Utiekol až vtedy, keď jeho nevlastná matka začala rodiť. Otec ho uviazal o drevenú tyč a odišiel s manželkou do nemocnice. Chlapcovi sa podarilo tyč zlomiť a utiekol do dediny v Krasnodarskom regióne. Bol veľmi hladný, preto vošiel do prvého obchodu s potravinami. Hneď sa ho ujali predavačky, ktoré si všimli reťaz okolo krku. Zavolali políciu.

Chlapca z reťazí vyslobodili hasiči a zaviezli ho do nemocnice. Policajtom prezradil, že ho otec pravidelne väzní aj niekoľko dní a pripevňuje ho reťazou o radiátor alebo v kôlni. Prípad nahlásili aj sociálnym pracovníkom, ktorí sa teraz o chlapca starajú.

Celú vec rieši aj detská verejná ochrankyňa práv, ktorá nariadila dieťa otcovi odobrať a zveriť do opatery matky. Prípadom sa zaoberá aj polícia, uviedla agentúra Profimedia.

Zdroj: Profimedia.sk

MOSKVA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Otec

Dôležité udalosti