Ukrajina zadržala ruský ropný tanker

0304_2_na_1_03_04_P30_St_20_30.mp4
Zdroj: Elhiblu International/Facebook

V novembri 2018 ho totiž použili na zablokovanie Kerčskeho prielivu.

Ukrajinská tajná služba SBU v spolupráci s vojenskou prokuratúrou zadržala ruský ropný tanker NEYMA, ktorý bol v novembri 2018 použitý na zablokovanie Kerčskeho prielivu, keď sa ho snažili preplávať ukrajinské vojnové lode. Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS.

Tanker bol zadržaný v stredu v ukrajinskom prístave Izmajil v delte Dunaja. "Ukrajinská bezpečnostná služba v spolupráci s vojenskou prokuratúrou zadržala ruský tanker Neyma," uvádza sa vo vyhlásení SBU.

Incident, pri ktorom ruské námorníctvo zadržalo tri ukrajinské vojnové lode a ich posádky, sa odohral 25. novembra 2018 v Kerčskom prielive a prispel k ďalšiemu zvýšeniu napätia medzi Kyjevom a Moskvou vyvolaným zmenou kurzu ukrajinskej vlády na prozápadný a konfliktom v Donbase.

Moskva pohrozila Ukrajine "následkami"

Moskva pohrozila vo štvrtok Kyjevu bližšie nešpecifikovanými "následkami" po tom, ako Ukrajinci oznámili, že zadržali v stredu ruský ropný tanker.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí pre agentúru AFP uviedlo, že zisťuje podrobnosti o incidente, "aby prijalo náležité opatrenia".

"Ak by sa Rusi stali rukojemníkmi, interpretovalo by sa to ako najhrubšie porušenie medzinárodného práva, ktorého následky by nenechali na seba dlho čakať," pohrozil ruský rezort diplomacie.

KYJEV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zadržanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.