Tisícky Britov môžu prísť o domov! Hrozí pretrhnutie hrádze

Nepriaznivé daždivé počasie sa podpísalo aj na hrádzi neďaleko Manchesteru.

Vo Veľkej Británii hrozí pre silné dažde pretrhnutie hrádze vodnej nádrže Toddbrook neďaleko obce Whaley Bridge v anglickom grófstve Cheshire. Na mieste zasahujú vojaci aj vrtuľníky, ktoré zhadzujú na poškodenú časť piesok. Na aktuálnych záberoch je vidieť, ako sa z nej valila voda.

Polícia musí pre veľkú hrozbu zatopenia dediny evakuovať približne 6 500 ľudí. Niektorých zhromaždili v budove školy v susednej obci Chapel-en-le-Frith. Vzali si so sebou iba najnutnejšie veci, domáce zvieratá a potrebné lieky. Zo školy ich následne premiestnia inde, píše britský portál skynews.com.


Vo Whaley Bridge neďaleko Manchesteru platí najvyšší povodňový stupeň. Ak sa hrádza pretrhne, voda zaplaví celú dedinu a tisícky ľudí prídu o všetko.

„Máme obrovský strach. Môžeme iba dúfať, že to hrádza vydrží a že ju technici zabezpečia," uviedla jedna obyvateľka dediny.

Priehrada, ktorá má už takmer 200 rokov, zadržuje asi 1,3 milióna ton vody. Podľa meteorológov sa má počasie umúdriť a po dažďoch prídu extrémne horúčavy. To by mohlo situáciu upokojiť.MANCHESTER/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti