Plaváreň v Düsseldorfe, v ktorej došlo k potýčkam, obsadili samozvaní strážcovia

Výbuch v Káhire
Výbuch v Káhire Zdroj: Profimedia.sk

Skupina pravicových jednotlivcov sa v nedeľu rozhodla, že neumožní vstup do plavárne približne 50 osobám.

Skupina samozvaných "strážcov" sa dočasne zhostila kontroly nad prístupom do plavárne v nemeckom meste Düsseldorf, kde v uplynulých týždňoch došlo k opakovaným potýčkam. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Po množstve konfliktov v plavárni v düsseldorfskej štvrti Rheinbad, v ktorých podľa miestnej polície figurovali muži severoafrického pôvodu, sa skupina pravicových jednotlivcov v nedeľu rozhodla, že neumožní vstup do plavárne približne 50 osobám - pravidelným návštevníkom.

"Táto skupina vyhlásila, že chce dohliadať na plaváreň v Rheinbade so zámerom, aby všetko zostalo v poriadku," uviedol hovorca polície. Samozvaní strážcovia boli prevažne identickí s členmi "pravicovej hliadky", ktorá predtým pôsobila pred düsseldorfskou hlavnou železničnou stanicou.


Polícia neskôr nazhromaždila údaje o daných 36 osobách. Úrady nikoho neobvinili. Rozsiahla plaváreň v Rheinbade sa postarala o titulné správy, keď tu po vypuknutí potýčok museli príslušné orgány pristúpiť k evakuácii návštevníkov zariadenia. Prvotné policajné správy o niekoľkých desiatkach mladých mužov "zjavne severoafrického typu", ktorí boli zodpovední za narušenie poriadku, sa nepodarilo preveriť.

Úrady vo Frankfurte nad Mohanom museli minulý týždeň v pondelok uzatvoriť tamojšiu železničnú stanicu po tom, ako muž pôvodom z Eritrey zhodil z nástupišťa pred prichádzajúci vlak osemročného chlapca spolu s jeho matkou. Žena tento útok prežila, jej syna však vlak zachytil a na mieste usmrtil.

DUSSELDORF/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Plaváreň

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.