Tínedžer (17) zhodil z vyhliadky londýnskeho múzea šesťročného chlapca

Mladíka do príchodu polície zadržiavali návštevníci múzea.

Sedemnásťročný mladík mal v nedeľu zhodiť šesťročného chlapca z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea v Londýne. Až do príchodu polície, ktorá ho zatkla pre podozrenie z pokusu o vraždu, muža zadržiavali návštevníci galérie, oznámila agentúra DPA s odvolaním sa na Scotland Yard.

Jeho stav je kritický, ale už nie je v ohrození života. Mladík, ktorý chlapca zhodil, zostáva vo vyšetrovacej väzbe, pričom je podozrivý z pokusu o vraždu. Múzeum Tate Modern po incidente evakuovali, no už v pondelok ho mali znovuotvoriť.

Vyhliadková plošina, z ktorej chlapca zhodili, však nateraz ostáva zatvorená. Chlapec z nej dopadol na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by sa dieťa a mladík poznali. K činu došlo v nedeľu popoludní po 14.00 h miestneho času, keď v galérii boli tisíce návštevníkov vrátane mnohých rodín s deťmi.

Návštevníčka Nancy Barnfieldová pre denník Daily Mirror povedala, ľudia nachádzajúci sa v nedeľu na vyhliadkovej plošine najprv počuli hlasný náraz. Potom jedna žena začala hystericky kričať: "Kde je môj syn, kde je môj syn?" Ostatní návštevníci obstúpili mladíka, aby nemohol odísť. Ten tam podľa Barnfieldovej "len stál a bol pokojný", až kým neprišla polícia.

Tate Modern je jedno z najväčších múzeí súčasného umenia na svete. Vlani sa zaradilo medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Spojeného kráľovstva, keď ho podľa BBC navštívilo približne 5,9 milióna ľudí. Múzeum je umiestnené v bývalej elektrárni na brehu rieky Temža.


LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti