Ďalšia Maddie McCannová?! Na dovolenke v Malajzii zmizlo 15-ročné dievča

Veronika Kolejáková.
Zdroj: TASR/AP

Prípad zatiaľ vyšetrujú ako zmiznutie a nie ako únos.

Malajzijská polícia v pondelok oznámila, že začala pátranie po 15-ročnom dievčati z Írska, ktoré sa cez víkend stratilo v dovolenkovom stredisku v dažďovom pralese neďaleko mesta Kuala Lumpur. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa informácií, ktoré rodina nezvestnej Nory Anne Quoirinovej poskytla polícii, dievča zmizlo zo svojej izby v nedeľu ráno po tom, čo sa rodina v sobotu večer ubytovala v horskej oblasti v blízkosti mesta Seremban, ktoré leží 63 kilometrov južne od metropoly Kuala Lumpur.

"Pri pátraní po (nezvestnej) tínedžerke spolupracujeme so všetkými policajnými oddielmi, ako aj s hasičským zborom," povedal hovorca polície.

Írska ambasáda v Kuala Lumpure uviedla, že rodine Quoirinovej poskytuje konzulárnu pomoc.

Teta nezvestnej Aisling Agnewová povedala, že jej neter je veľmi zraniteľná, keďže trpí poruchami učenia i vývojovými hendikepmi. Podľa jej slov by rodičov dobrovoľne neopustila.

Zástupca šéfa miestnej polície uviedol, že prípad sa vyšetruje ako zmiznutie, a nie ako únos. Mobilizovaných je podľa jeho slov viac než 100 pracovníkov z rôznych vládnych agentúr.

Predstavitelia horského strediska, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Titiwangsa a pri lesnej rezervácii, oznámili, že na pátraní po mladej Írke takisto spolupracujú s políciou.

KUALA LUMPUR/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti