Školáčku usmrtil medveď pri smetisku. Bola tak zohavená, že ju ani otec nespoznal

Nehoda v Rožňave.
Zdroj: shutterstock/Sergey Uryadnikov

Podľa miestnych obyvateľov majú v dedine problém skôr s vlkmi. Útok medveďa si nepamätajú ani tí starší.

Ruská školáčka išla na nákup do potravín a už sa nevrátila. Zohavené telo Sonji Černigovovej (†14) objavili neďaleko smetiska v dedine Yodva, ktorá sa nachádza v ruskej Komijskej republike.

Jej tvár bola znetvorená na nepoznanie. Bolo jasné, že išlo o následky útoku veľkej šelmy. Najskôr ho pripisovali vlkovi, ktorých sa v oblasti nachádzajú stovky, no po dôkladnej obhliadke miesta nebolo pochýb, že ho má na svedomí medveď hnedý. Informoval o tom portál komi.aif.ru.

Devastačné zranenia boli natoľko zlé, že otec dievčaťa svoju dcéru pri identifikácia ani nespoznal. Medveď jej takmer odtrhol hlavu. To, že ide o jeho dcéru, zistil až tak, že prezvonil jej mobilný telefón, ktorý mala vo vrecku.

V okolí dediny, v ktorej došlo k útoku, sa v uplynulých týždňoch pohyboval neobvykle vysoký počet medveďov aj vlkov. Polícia teraz vyšetruje, či kompetentné úrady urobil všetko pre to, aby boli obyvatelia Yodvy v bezpečí.

Podľa prezidenta miestneho poľovníckeho združenia medveď zaútočil na dievča, keď ho vyrušilo počas hľadania potravy v kontajneroch.

Poľovníci našli na mieste medvedie stopy a aj zranenia nasvedčovali tomu, že išlo o útok tejto šelmy. Na tele obete totiž boli stopy po veľkých pazúroch. Podľa miestnych obyvateľov majú v dedine problém skôr s vlkmi. Útok medveďa si nepamätajú ani tí starší.

YODVA/kc

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti