Chlapec (6), ktorého tínedžer zhodil z britského múzea, má zlomenú chrbticu a končatiny

Festival Pohoda
Zdroj: TASR/AP

Pochádza z Francúzska a bol na dovolenke s rodinou.

Šesťročný chlapec z Francúzska, ktorého v nedeľu popoludní zhodil 17-ročný mladík z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea Tate Modern v Londýne, má zlomenú chrbticu, ruku aj obe nohy. Napísala to agentúra AFP odvolávajúc sa na informácie, ktoré odzneli na utorňajšom súdnom pojednávaní s obvineným mladíkom.

Chlapec, ktorý bol v Londýne na dovolenke so svojou rodinou, trpí tiež krvácaním do mozgu, uviedla prokurátorka Sian Morganová na súde pre mladistvých v londýnskej časti Bromley, kde pojednávanie prebiehalo.

Polícia už predtým informovala, že chlapec je hospitalizovaný v stabilizovanom, ale naďalej vážnom stave. Jeho život však už nie je v bezprostrednom ohrození. Očitých svedkov incidentu zároveň vyzvala, aby sa prihlásili a vypovedali.

Zmieneného britského mladíka, ktorého totožnosť nesmie byť v súlade s právnymi predpismi zverejnená, na súde obvinili z pokusu o vraždu. On sám na pojednávaní prehovoril len vtedy, keď potvrdil svoje meno a bydlisko. Dodal, že mladík-beloch sa na pojednávanie dostavil v sivej teplákovej súprave, neoholený a s nakrátko ostrihanými vlasmi.

Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by sa dieťa a mladík poznali. K činu došlo v nedeľu popoludní po 14.00 h miestneho času, keď boli v múzeu tisíce návštevníkov vrátane mnohých rodín s deťmi.

Vyhliadková plošina, z ktorej mladík chlapca zhodil, sa nachádza na desiatom poschodí. Chlapec z nej dopadol na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice. Sedemnásťročného mladíka zatkli na mieste činu.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti