Útok pred policajnou stanicou v Kábule. Najmenej 14 ľudí prišlo o život, 145 sa zranilo

Rozchod prominentného páru. Títo dvaja už nie sú spolu!
Zdroj: TASR/AP

Medzi zranenými sú aj ženy a deti.

Štrnásť ľudí prišlo o život a ďalších 145 utrpelo zranenia pri stredajšom bombovom útoku pred budovou policajnej stanice v hlavnom meste Afganistanu Kábul. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na afganské úrady.

Námestník ministra vnútra spresnil, že medzi zranenými je 92 civilistov.

K zodpovednosti za útok sa prihlásilo hnutie Taliban. Hovorca Talibanu Zabíhulláh Mudžáhid uviedol, že cieľom útoku bolo náborové stredisko "nepriateľa".

Podľa videozáznamov zverejnených na sociálnych sieťach bolo po výbuchu počuť streľbu. Odpálenie samovražedného atentátnika a následné nasadenie strelcov je bežná taktika talibanských povstalcov, pripomína AFP.

Spojené štáty a militantné hnutie Taliban sa snažia dohodnúť na prímerí ešte pred afganskými prezidentskými voľbami, ktoré sú naplánované na 28. septembra. Mierová dohoda by mala ukončiť už 18 rokov trvajúcu vojnu v Afganistane, ktorá je najdlhšie prebiehajúcim konfliktom, aký kedy USA viedli v zahraničí.

Taliban v utorok pohrozil, že sa pokúsi prekaziť afganské prezidentské voľby a bude podnikať útoky na predvolebné zhromaždenia. Hnutie pritom varovalo Afgancov, aby sa na takýchto podujatiach radšej nezúčastňovali.

Najmenej päť ľudí prišlo o život a sedem ďalších utrpelo zranenia v utorok v Kábule, po tom, ako bomba zasiahla vozidlo prevážajúce pracovníkov riaditeľstva protidrogovej jednotky.

KÁBUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliban

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.