Kňaz krstil dieťa "drastickým" spôsobom, už ho vyšetruje cirkev

_ACO4270.jpg
Zdroj: reprofoto fontanka.ru

Batoľa má škrabance na ramenách a okolo krku.

Ruská pravoslávna cirkev sa dištancuje od jedného zo svojich kňazov, ktorého zachytili na videu ako počas krstu násilným spôsobom ponára kričiace dieťa do krstiteľnice. Informovala v nedeľu agentúra DPA.

Pravoslávna cirkev vyhlásila pre ruskú agentúru TASS, že kňazove správanie je neprijateľné. Incident sa stal cez víkend v meste Gatčina, ktoré leží 45 kilometrov južne od Petrohradu.

Video zverejnila miestna spravodajská stránka Fontanka. Je na ňom vidieť plačúce batoľa, ktoré kňaz vezme do rúk a začne opakovane prudko ponárať do vody. Keď sa matka snaží zasiahnúť a vziať si svoje dieťa späť, kňaz ju odstrčí, priloží rozrušenému dieťaťu dlaň na tvár a takto mu drží hlavu pod vodou.

"Chlapec plakal. Bola som vyľakaná a pribehla som k nemu," matka povedala v rozhovore pre webovú stránku. Keďže jej dieťa utrpelo škrabance na ramenách a okolo krku, rozhodla sa prípad riešiť s políciou.

Kňaz sa neskôr obhajoval tým, že dieťaťu sa nedostala do krku voda. Poukázal na to, že je členom cirkvi 26 rokov a takto "vždy" vykonáva krst.

Prípadom sa zaoberá aj pravoslávna cirkev a zvažuje proti kňazovi disciplinárne konanie.

Watch video!

Zdroj: fontanka.ru

GATČINA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cirkev

Dôležité udalosti