Hongkong je hore nohami. Demonštranti obsadili už aj najvyťaženejšie letisko na svete

V odletovej hale sa zhromaždili tisícky ľudí s transparentmi a letisko zrušilo všetky lety.

Medzinárodné letisko v Hongkongu dnes zrušilo všetky lety, lebo budovu obsadili demonštranti. Čína ich obvinila z toho, že sa začínajú správať ako teroristi. Protestné akcie trvajú už dva mesiace.

Cez víkend sa protesty skončili tvrdým policajným zásahom. Zatiaľ čo cez víkend bolo rušno v uliciach a na stanici metra, pracovný týždeň sa začal drámou na letisku, ktoré patrí k najvyťaženejším na svete.

V odletovej hale sa zhromaždili tisícky ľudí s transparentmi a situácia začala byť taká neprehľadná, že vedenie letiska zrušilo všetky lety. Turistov, ktorí sa chystali odletieť, vyzvali, aby sa k budove radšej ani nepribližovali.

Protestujúci tvrdia, že nemajú na výber a aj takýmito vyhrotenými akciami chcú na dianie v Hongkongu upozorniť celý svet.

Protesty sa v Honkongu začali pred dvoma mesiacmi, keď chcela vláda presadiť zákon, ktorý by umožnil vydávať podozrivých z trestnej činnosti do pevninskej Číny. Hlasovanie napokon odložili.

Ľudia sa stále boja, že Hongkong príde o status poloautonómneho regiónu, na ktorý sú pyšní. Navyše žiadajú aj odchod šéfky miestnej administratívy Carrie Lamovej. Čína dianie ostro sleduje.

Ak sa situácia ešte viac vyostrí, ďalším krokom bude zrejme v Hongkongu vyhlásenie zákazu vychádzania.


HONGKONG/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hongkong

Dôležité udalosti