Internet zúri: Fotka zúboženej slonice nútenej oslavovať sviatok trhá srdce

Nadácia vyzýva verejnosť, aby sa obrátila na tamojšiu vládu v snahe zastaviť túto krutosť.

Srdcervúce fotografie vychudnutého slona na Srí Lanke pobúrili internet. Píše Daily Mail . Tikiiri, 70-ročná slonica, sa bude musieť tento rok predvádzať popri ďalších 60 slonoch na festivale Perahera navzdory svojmu veľmi zlému fyzickému stavu.

Desaťdňový budhistický festival zahŕňa vyzdobené zvieratá a obrovské množstvo umelcov, včátane tanečníkov, žonglérov či hudobníkov. Škaredé zábery Tikiiri zdieľala na svojom facebookovom profile Nadácia na ochranu slonov pri príležitosti svetového dňa slonov.

Zdroj: Facebook/Save Elephant Foundation

"Tikiri je súčasťou prehliadky každý večer až do noci. Ide o desať dní v rade plných hluku, dymu a ohňostroja. Každý deň prejde obrovský počet kilometrov. Ľudia sa počas obradu cítia požehnaní," uvádza nadácia.

Hoci Tikiiri vyzerá v očiach návštevníkov s krásnymi šatami veľmi okúzľujúco, kostým skrýva trpkú realitu. „Ako to môžeme nazvať festivalom alebo požehnaním, keď nechávame trpieť iných?" pýta sa nadácia.

Zdroj: Facebook/Save Elephant Foundation

Tá už uverejnila výzvu, aby ľudia kontaktovali tamojšiu vládu v snahe ukončiť takéto krutosti. „Nemôžeme dosiahnuť svetový mier ak si stále myslíme, že takýto obraz je prijateľný. Milovať, neubližovať, byť láskavý a mať súcit, to je cesta Buddhu. Je načase sa tým riadiť," vyzýva nadácia.

„To, že sa s týmto krásnym tvorom zaobchádza takýmto spôsobom ukazuje, že ľudia si skutočne o sebe myslia, že sú nadradenou rasou," napísal jeden človek pod príspevok. „Je to príšerné, mám v očiach slzy a trhá mi to srdce," znie ďalší príspevok.

Nezisková organizácia „Save Elephant Foundation" sa zameriava na starostlivosť o thajskú populáciu slonov v zajatí.

Svetová spoločnosť na ochranu zvierat odhaduje, že v Ázii sa pre zábavu používa tritisíc slonov, s neľudským zaobchádzaním sa stretne až 77 percent z nich.

KOLOMBO/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slonica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.