Zahraničné

Muž trpel deväť rokov. Neuveríte, čo lekári zabudli v jeho bruchu

Lekári zabudli mužovi 12 centimetrov dlhú svorku v bruchu
Zdroj: dalje.com

S bolesťami brucha bol aj niekoľkokrát hospitalizovaný.

Deväť rokov trápili Alena Papaca bolesti brucha, s ktorými si lekári v Mostare nevedeli rady. Liečili ho na všetko možné, vrátane zápalu pankreasu, nič ale nepomáhalo, napísal bosniansky denník Dnevni list. Príčinu ťažkostí odhalilo až vyšetrenie pľúc na počítačovom tomografe, kam Papaca poslali kvôli chronickému kašľu.

Na monitore sa totiž objavila aj 12 centimetrov dlhá svorka, ktorú lekári zabudli v jeho útrobách pri operácii žalúdočného vredu.

Zdroj: dalje.com
Práve nástroj zvaný klieštiky, pripomínajúci nožnice, ktoré sa používajú na zastavenie krvácania, pacientovi tlačili na pľúca a stále ho nútili ku kašľu. Svorka ale hlavne dlhých deväť rokov spôsobovala Alenovi bolesti brucha, s ktorými bol dokonca niekoľkokrát hospitalizovaný. "Prvýkrát ma brucho začalo silno bolieť rok po operácii," zveril sa dnes tridsaťosemročný muž, ktorému ale lekári nevedeli pomôcť. Vyšetrovali ho totiž len s pomocou ultrazvuku a na ňom si nikto zabudnutého nástroja nevšimol.

Po CT pľúc ale všetko nabralo rýchly spád, o dva týždne neskôr už boli kliešte z brucha vonku a nasledovalo dvojtýždňové zotavenie v nemocnici, kde mal pacient prvotriednu starostlivosť.

"Dnes som šťastný, že som zdravý ... Deväť rokov ma to trápilo, a to žijem na dedine a s nožnicami v bruchu a bolesťami som robil všetky bežné práce," hovorí Papac, ktorý sa ale už viac ako rok márne snaží od nemocnice v Mostare dostať odškodnenie. "Uvidíme, ako dopadne súd," uzatvára pacient, ktorý nedávno podal na lekára žalobu.

MOSTAR, novinky.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti