Zahraničné

Pivo nie je len na pitie. 10 vecí, na ktoré ho ešte využijete

shutterstock_135008285.jpg

Obľúbený nápoj je viac než praktický.

Pivo je obľúbený alkoholický nápoj mnohých mužov a žien. Niektorí ho prezývajú tekutý chlieb iní zlatistý mok. Nápoj, ktorý v reštauráciách, baroch či iných pohostinstvách tečie potokom, sa však dá využiť aj inak, ako na pitie. Zoznam užitočných rád, ako môžete pivo využiť priniesol portál Refresher.sk.

1. Nástroj na varenie

Nemusíte byť ani veľkým kulinárom, aby ste vedeli, že pivo sa často využíva v kuchyni pri varení. Nápoj prináša do jedla výraznú chuť. V lete je to obľúbená ingrediencia pri grilovaní, kedy sa používa ako súčasť marinády na mäso. Nielenže má dobrú chuť, ale pri grilovaní navyše redukuje karcinogény z uhlíkov.

2. Pivo ako šampón

Ak chcete mať jemné a lesklé vlasy, nepotrebujete na to drahú kozmetiku. Stačí, ak si vlasy umyjete pivom. Aj keď budú vaše vlasy po umytí perfektné, problémom je, že budú smrdieť po pive. Preto nápoj otvorte o niečo skôr a párkrát ho prelejte do iných pohárov.

3. Hasiaci prístroj

Ak sa vám stane, že ste v prírode na opekačke a oheň je vyšší a silnejší, ako ste chceli, po ruke zrejme nebudete mať hasiaci prístroj. Pravdepodobnejšie je, že vo vašej blízkosti budete mať pivo. Aj ním sa dá rýchlo uhasiť oheň.

4. Liek na spanie

Prehadzujete sa v noci zo strany na stranu a nemôžete zaspať? Miesto počítania ovečiek si paplóny a podušky namočte do piva. Chmeľ má totiž upokojujúce účinky a pôsobí ako sedatívum.

5. Namočte si nohy

Po namáhavej práci trpia azda najviac nohy. Preto si zaslúžia našu pozornosť a starostlivosť. Ak nemáte doma prípravky na pedikúru, stačí, že si nohy namočíte do piva. Enzýmy v ňom zjemnia tvrdú pokožku, odstránia mozole a rozprúdia v nohách krv.

Zdroj: shuterstock.com

6. Ochranca rastlín

Pestovatelia rastliniek poznajú, akú škodu dokážu napáchať slimáci. Práve proti týmto škodcom, ale aj proti komárom skvelo účinkuje pivo.

7. Prírodný nanuk

Nanuky sú v lete výborným osviežením a dokážete si ich vyrobiť aj sami. Populárne sú aj nanuky s príchuťou piva. Ak si chcete taký vyrobiť, stačí keď pivo nalejete do nádoby a necháte ho zamraziť.

8. Pivo ako kúpeľ

Ponorte sa do piva. Tekutý chlieb je plný antioxidantov a má blahodarné účinky na pokožku. Dámy si z neho môžu pripraviť aj pleťovú masku.

9. Natrite ním hrnce a šperky

Kyslosť v pive sa dá využiť ako leštič hrncov a panvíc. Ak sa vám nedá umyť zasušená masť, ponorte riad do piva. Obľúbený nápoj vám dokonca vyčistí aj šperky.

10. Leštič nábytku

Nechajte pivo odstáť, aby sa z neho vyparilo čo najviac bubliniek, nalejte ho na handričku a pokojne ním môžete leštiť nábytok. Odporúčame však najskôr si tento vlastnoručne vyrobený prípravok vyskúšať na menšej ploche, aby ste predišli mastným fľakom.

BRATISLAVA/Refresher, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.