Škandál na návšteve Ukrajiny: Manželka izraelského premiéra zahodila chlieb so soľou

Reflex
Zdroj: reprofoto: YouTube/Видимо-Невидимо

Už počas letu mala konflikt s posádkou lietadla, ktorej vyčítala, že ju poriadne neprivítala na palube.

Štátna návšteva izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na Ukrajine odštartovala škandálom. O rozruch sa postarala manželka predsedu izraelskej vlády Sarah Netanjahuová, keď počas uvítacej ceremónie hodila na zem chlieb so soľou, informoval o tom denník Ukrajinská pravda.

Izraelského premiéra čakali pri lietadle tri dievčatá v národných krojoch, ktoré mu podali chlieb so soľou. Netanjahu si kúsok odždibol a zjedol, následne na to isté vyzval manželku, ktorej podal ďalší kúsok chleba. Sarah Netanjahuová ho však zahodila na zem a následne si s úsmevom prebrala kyticu.

https://www.youtube.com/watch?v=Z992hoR9s8k


Tradičné slovanské privítanie je pri tom prejavom najhlbšej úcty a rešpektu voči hosťovi. Podľa spomínaného denníka to však nebol prvý prešľap Sarah Netanjahuovej. Už počas letu mala konflikt s posádkou lietadla, ktorej vyčítala, že ju poriadne neprivítala na palube.

Dokonca sa mala „dobíjať" do kabíny pilota, no vraj ju tam nepustili. Izraelské média jej zvláštne a často arogantné spôsoby riešili aj v minulosti. Najčastejšie išlo o surové zaobchádzanie s podriadenými.

KYJEV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti