Tínedžer sa pozeral do mobilu, v Brne ho zmietla električka

Izabelka Gavorníková (Viky)
Zdroj: youtube/Policie ČR

Desivo vyzerajúcu nehodu zachytila ​​pouličná kamera.

Vážna dopravná nehoda sa stala v stredu (21. 8.) v podvečer v Brne. Električka tam zrazila iba 13-ročného chlapca. Žiaľ, tínedžer sa pred nešťastím venoval viac mobilu a nesledoval situáciu na ceste. Desivo vyzerajúcu nehodu zachytila ​​pouličná kamera.

Nehoda sa stala v blízkosti haly Rondo na brnianskej ulici Nove Sady. Chlapec najskôr prešiel cez cestu na električkový ostrovček. Počkal, kým električka odišla v smere do centra mesta, ale akoby zabudol, že môže prísť aj z protismeru.

Zdroj: youtube/Policie ČR

S hlavou sklonenou nad mobilom začal prechádzať cez koľaje, keď spoza odchádzajúcej električky prichádzala ďalšia. Vodič nemal šancu zastaviť, a tak tínedžer skončil pod kolesami električky.

"Zranený mladík navyše zostal zakliesnený pod vozidlom a privolaní záchranári ho s veľkými ťažkosťami vyslobodovali spod električky. Tínedžera previezli do nemocnice so stredne ťažkými zraneniami do nemocnice," opísal záchrannú akciu policajný hovorca Bohumil Malášek.

Ako píše portál tn.cz, policajti po nehode vyzvali ľudí, aby pri prechádzaní cez vozovku sa dostatočne venovali situácii na ceste. "Telefonovanie a sledovanie hier na telefóne či tablete odvádza chodcovu pozornosť a je pomerne častou príčinou nehôd. Rovnako tak je veľmi nebezpečné počúvanie hlasnej hudby v slúchadlách," upozornil Malášek.


Zdroj: youtube/Policie ČR

BRNO/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Brno

Dôležité udalosti